Włoskie zgromadzenie wokół najlepszego światowego designu powraca w tegorocznej edycji targów, uzupełnionej o 23. edycję biennale Euroluce, które wraca do Mediolanu po czterech latach. Targi te kontynuują główne tematy z poprzednich edycji Salone del Mobile.Milano, skupiając się na kwestiach społecznych i środowiskowych.
To wyjątkowa okazja, aby spotkać wybitne marki i postaci z dziedziny designu, oświetlenia, sztuki, technologii, performansu, edukacji i komunikacji. W ciągu tego kwietniowego tygodnia Mediolan staje się centrum projektów w różnorodnych formach. Oprócz wystaw i prezentacji, odbywać się będą także liczne dyskusje, spotkania i wykłady, których celem jest promowanie projektowania, myślenia kreatywnego i krytycznego podejścia, a także zachęcanie do nauki i wymiany wiedzy, co jest charakterystyczne dla osób zaangażowanych w świat projektowania, w duchu zrównoważonego rozwoju.
Zieta Studio skupia się na badaniach związanych z monomaterialnością i ultralekkością. Pracując z metalami, które w przeważającej części nadają się do recyklingu, Oskar Zięta prezentuje nowe możliwości w zakresie oświetlenia, kształtu i koloru. Podczas 61. edycji Salone del Mobile.Milano, studenci mogą odkryć nowe lub rozwinięte obiekty, będące wynikiem badań technologicznych i projektowych.
Zaprezentowane obiekty to kontynuacja koncepcji ultralekkości, która wywodzi się z nagrodzonego krzesła ULTRALEGGERA, będącego wyzwaniem wobec ikonicznego Superleggera Gio Pontiego. TAJDO to innowacyjna, półprzezroczysta ścianka działowa lub element dekoracyjny, który wprowadza nowy wymiar w aranżacji wnętrz i oferuje szerokie możliwości personalizacji. Lustra Oskara Zięty, które przybierają bioniczne kształty, zawsze zachwycają swoim niezwykłym odkształcaniem światła, tworząc nieoczywiste wrażenia wizualne. Wzbogacają one kolekcję TRANSITIONS o nowe gradientowe wykończenia oraz poszerzają KOLEKCJĘ COTTON CANDY, wprowadzając bawełniane, matowe wykończenia.
Ponadto, Zieta Studio prezentuje nową ofertę akcesoriów, w tym WAZONY ZIETA, które uzupełniają, kontynuują lub poszerzają koncepcję stalowych refleksów.
Targi nie mogą obyć się bez prezentacji historii CRASH – unikalnych obiektów o zaawansowanej produkcji, takich jak stołek CRASH. Zwracając uwagę na powierzchnie poziome, warto wspomnieć również o nowej konsoli HUBA. Natomiast ZIETA LUMINARIES to doskonała fuzja sztuki, technologii i fascynacji światłem, która wynika z badań autorskiej technologii FiDU w lampach.
Wszystkie prace Zieta Studio opierają się na fundamentalnej zasadzie „mniej znaczy mniej”, koncentrując się na badaniach technologicznych nad optymalizacją lekkości i wykorzystując zaawansowane technologie rozszerzalności objętościowej metalu oraz algorytmy parametryczne. To również ważny dialog społeczny na temat odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji, mający na celu dobro przyszłych pokoleń.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.zieta.pl/en