Pościel w rozmiarze 200×220 to najczęstszy wybór do sypialni małżeńskiej. Odpowiednia pościel nie tylko zapewnia komfortowy sen, ale również ozdabia pomieszczenie. Jaką pościel wybrać dla dwóch osób? Jaki materiał jest najlepszy? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w artykule.

Pościel 200×220 z bawełny – dlaczego warto wybierać naturalne pościele?

O tym, dlaczego warto wybierać naturalne pościele, przemawia bardzo wiele cech. Pościel bawełniana 200×220 to produkt, który zapewnia komfortowy sen, do jej zalet można zaliczyć wysoką przewiewność, higroskopijność oraz regulowanie poziomu ciepła. Bawełna  nie podrażnia skóry, nie uczula i może być prana w temperaturze około 60°, dzięki temu pozbędziesz się roztoczy i innych drobnoustrojów. Taka pościel nadaje się dla alergików, bawełna nie jest pożywką dla roztoczy, ponad to wysoka temperatura prania pozwoli Ci usunąć z jej powierzchni wszelkie zarazki. Pościel wykonana z bawełny wyróżnia się również wysoką wytrzymałością, materiał się nie przeciera, dlatego jest to produkt na lata.

Pościel 200×220 to również ozdoba sypialni

Wspomnieliśmy, że komplet pościeli jest ozdobą pomieszczenia. Łóżko a wraz z nim pościel to główny element w sypialni, to na nie najpierw zwracamy uwagę, wchodząc do sypialni. Pościel powinna być dobrana w taki sposób, aby komponowała się kolorystycznie z pozostałymi elementami w sypialni. Pościel bawełniana jest bardzo popularna, dostępna jest w ogromnej ilości wzorów i kolorów, dlatego bez problemu znajdziesz odpowiedni komplet do Twojej sypialni.

Aktualnie najbardziej popularne są pościele 200×220 w neutralnych kolorach z motywami geometrycznymi, bez problemu znajdziesz również inne pościele np. z kwiatami, napisami, grafikami przedstawiającymi zwierzęta lub w wersji jednobarwnej, te ostatnie szczególnie polecane są do coraz bardziej popularnych sypialni nowoczesnych. Więcej pościeli bawełnianych w rozmiarze 200×220 możesz znaleźć tutaj – https://i-posciel.pl/posciel-bawelniana-200×220

Jaką rodzaj pościeli bawełnianej 200×220 wybrać?

Pisząc o pościeli bawełnianej, mamy na myśli komplet pościeli wykonany z bawełny płaskiej, jest to produkt, o gładkiej, delikatnej powierzchni. Z bawełny szyje się również inne rodzaje pościeli, które wykazują podobne właściwości co pościel bawełniana, a różnią się detalami, są to między innymi:

  • Komplety z satyny bawełnianej
  • Komplety z kory
  • Komplety z jerseyu
  • Komplety z frotty
  • Komplety z flaneli
  • Komplety z makosatyny

Przed zakupem koniecznie sprawdź skład materiałowy i wybieraj pościele wykonane w 100% z bawełny. Dobrej jakości pościele bawełniane możesz znaleźć tutaj – https://i-posciel.pl

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru pościeli?

Po za wzorem i rozmiarem pościeli wybierz odpowiedni sposób zapięcia. Niby taka prosta rzecz, a dla wielu jest kluczowym czynnikiem. Pościele wykonywane są z zapięciem na zamek lub guziki, obydwie formy mają swoich zwolenników i przeciwników. Zamek błyskawiczny jest bardziej praktyczny niż guziki, pozwala na szybszą wymianę poszewek, niestety w przypadku awarii do jego naprawy może być konieczna pomoc specjalisty. Guziki są mniej praktyczne, jednak w przypadku usterki wystarczy go przyszyć lub wymienić na nowy. Pomnieliśmy zapięcie w formie zakładki, ponieważ tego typu pościele rzadko są wybierane do użytku w domu. Pościel na zakładkę najlepiej sprawdza się w hotelach i domkach agroturystycznych.