Przed nami trzecia edycja konkursu Paradyż Designers. Tym razem Ceramika Paradyż otwiera swój konkurs na arenie międzynarodowej, a przewodniczącym jury jest znakomity architekt, Jürgen Mayer H. Projektanci, architekci i studenci kierunków artystycznych będą rywalizować w kilku kategoriach, koncentrując się na projektowaniu przestrzeni z wykorzystaniem spieków wielkoformatowych TRI-D. Całkowita pula nagród wynosi 42 000 euro, a laureaci będą mieli szansę wybrać się na prestiżowe wydarzenie w dziedzinie wzornictwa – Salone del Mobile w kwietniu 2024 roku.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa z kilku powodów. W międzynarodowym charakterze konkursu odzwierciedla się również międzynarodowe jury. Przewodniczącym jest Jürgen Mayer H., znany architekt i artysta, założyciel renomowanej pracowni J. MAYER H., której projekty cechują się innowacyjnym podejściem do kształtu i odważnym wykorzystaniem nowoczesnych technologii w budownictwie. W jury znajduje się także David Basulto, uznany architekt, kurator wielu biennale architektonicznych i założyciel ArchDaily, jednej z najczęściej odwiedzanych stron internetowych poświęconych architekturze na świecie.

Ponadto, jury konkursu Paradyż Designers w tym roku tworzą znakomici profesjonaliści, tacy jak Didier Faustino, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Oskar Zięta, Ewa Porębska, Szymon Hanczar, Przemo Łukasik, Magdalena Fedorowicz-Boule, Jo Jurga, Aldona Chudzicka oraz Alek Pluta z Nomadd Studio, który był zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu.

Jury oceni prace konkursowe w oparciu o ich oryginalność i kreatywność, zwracając szczególną uwagę na wykorzystanie spieków wielkoformatowych TRI-D, innowacyjnego materiału produkowanego przez Ceramikę Paradyż.

Ceramika Paradyż jest jednym z niewielu producentów na świecie, który wytwarza spieki wielkoformatowe TRI-D z zastosowaniem zaawansowanej technologii pozwalającej uzyskać efekt barwnych „żył” w całym przekroju płyty. Różnorodne struktury spieków naśladujące naturalne surowce oferują nieograniczone możliwości projektowe, od stylu klasycznego po nowoczesny minimalizm.

Głównym zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie aranżacji przestrzeni w formie grafiki 3D, wykorzystując spieki wielkoformatowe TRI-D. Razem z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi o łącznej wartości 42 000 euro, laureaci mają szansę wybrać się na prestiżowe wydarzenie – Salone del Mobile w kwietniu 2024 roku.

Oficjalne rozpoczęcie konkursu miało miejsce podczas konferencji na targach Warsaw Home & Contract 8 listopada 2023 roku, a strona konkursowa i formularz zgłoszeniowy będą dostępne od 13 listopada 2023 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 lutego 2024 roku, a laureatów trzeciej edycji konkursu Paradyż Designers poznamy pod koniec marca 2024 roku.