Po kilku latach przerwy, największe w Europie targi branży sanitarno-instalacyjnej, ISH, powróciły do swojej tradycyjnej formuły. Targi odbyły się w Centrum Targowo-Wystawienniczym we Frankfurcie nad Menem i zgromadziły około 2000 firm z 53 krajów, które zaprezentowały swoje najnowsze nowości i innowacje. Jedną z wiodących marek w dziedzinie systemów instalacyjnych, marki Vasco, również była obecna na tym prestiżowym wydarzeniu.

Targi ISH odbywają się co dwa lata we Frankfurcie nad Menem i od dawna są areną prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie sanitarnej, grzewczej i klimatyzacyjnej. W tym roku, od 13 do 17 marca, Centrum Targowo-Wystawiennicze we Frankfurcie nad Menem stało się miejscem spotkań przedstawicieli branży sanitarno-instalacyjnej.

Nowa, hybrydowa formuła targów pozwoliła około 2000 firm z branży sanitarnej, grzewczej i klimatyzacyjnej z 53 krajów zaprezentować swoje produkty i innowacje zarówno na żywo, jak i online. Ta innowacyjna koncepcja była wynikiem doświadczeń zdobytych podczas wirtualnej edycji ISH w 2021 roku. Organizatorzy postanowili połączyć obie formy prezentacji, co zaowocowało stworzeniem nowej formuły targów, ISH Digital Extension, umożliwiającej kontakt z klientami, partnerami i dziennikarzami za pośrednictwem Internetu.

W kontekście globalnych kryzysów i wydarzeń z ostatnich lat, targi ISH skupiły się na rozwiązaniach, które przyczynią się do osiągnięcia zrównoważonej przyszłości. Przez pięć dni prezentowano innowacje, które promowały cele zrównoważonego rozwoju. Branża sanitarna i HVAC (Heating, Ventilation, and Air Conditioning) skupiła się na tworzeniu rozwiązań dla lepszej przyszłości, innowacjach, ochronie klimatu i efektywnym wykorzystaniu zasobów. Oszczędne wykorzystanie wody, odnawialne źródła energii do produkcji ciepła, a także higieniczne i czyste powietrze w budynkach były głównymi tematami targów. Ponadto, prezentowano najnowsze trendy projektowe, które staną się ważnymi wyznacznikami rozwoju branży.

Targi ISH Energy zostały podzielone tematycznie na dwie sekcje: ISH Water, gdzie komfort łączy się z zrównoważonym rozwojem, oraz ISH Energy, gdzie prezentowano rozwiązania z zakresu transformacji energetycznej w budynkach. Sekcja ISH Energy zawierała szeroki zakres innowacyjnych pomysłów na transformację energetyczną w budynkach, od pomp ciepła i systemów kogeneracyjnych po rozwiązania oparte na ogniwach paliwowych, fotowoltaikę i systemy solarne. Ważnym punktem programu były również kotły kondensacyjne przystosowane do wodoru, rozwiązania cyfrowe, energooszczędne systemy automatyki oraz systemy wentylacji domowej z odzyskiem ciepła.

Ważną obecnością na targach ISH 2023 była marka Vasco, wiodący producent systemów instalacyjnych. Firma zaprezentowała innowacyjny, energooszczędny i w pełni zintegrowany system do zarządzania klimatem w budynkach, znanego jako „Home of Smart Climate Solutions.” Rozwiązanie to jest dedykowane zarówno domom jednorodzinnym, jak i obiektom użyteczności publicznej, umożliwiając nowoczesne, inteligentne oraz ekologiczne zarządzanie przepływem ciepła w budynkach. Vasco skupiła się na źródłach zasilania, różnorodnych systemach ogrzewania i chłodzenia, a także na efektywnych systemach wentylacji z odzyskiem ciepła.

Targi ISH 2023 były doskonałą okazją do prezentacji najnowszych osiągnięć branży sanitarno-instalacyjnej. Vasco, jako lider w dziedzinie systemów instalacyjnych, miała okazję podzielić się swoimi innowacjami, które przyczyniają się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.vasco.eu.