Serdecznie zapraszamy do udziału w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego głównym celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów zrealizowanych w Polsce w 2022 roku. To wyjątkowy plebiscyt, który obejmuje swoim zasięgiem wszystkie dziedziny projektowania: kubaturę, wnętrza i krajobraz. Zwycięzcy plebiscytu zostaną wyłonieni zarówno przez publiczność, jak i profesjonalne jury. Głosowanie internetowe potrwa do 4 kwietnia 2023 roku.

Plebiscyt Polska Architektura XXL stanowi wszechstronny przegląd aktywności polskiej branży architektonicznej. W ramach plebiscytu, projekty są oceniane w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz, z podziałem na obiekty publiczne i prywatne. Ponadto, przyznawane jest Grand Prix dla najwybitniejszego projektu roku.

Jednym z celów plebiscytu jest ukazanie obrazu polskiej architektury i zmian, jakie zachodzą na krajowej scenie projektowej. Plebiscyt nie koncentruje się wyłącznie na znanych pracowniach, ale daje także szansę mniejszym biurom projektowym i ambitnym zespołom z mniejszych ośrodków na wyznaczanie nowych trendów w polskiej architekturze.

W tegorocznej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL walczy o głosy 66 kandydatów, których projekty możesz zobaczyć na stronach internetowych sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl. Zaprośmy do głosowania, a Twoja opinia pomoże wyłonić najlepsze projekty architektoniczne roku 2022.

Warto zaznaczyć, że aby uczestniczyć w głosowaniu internetowym, zostanie wprowadzona blokada, aby zwiększyć uczciwość procesu. Głosujący będzie mógł oddać swój głos tylko raz, po podaniu adresu e-mail, na który zostanie wysłany link weryfikacyjny.

Laureatów plebiscytu wybierze zarówno publiczność, jak i profesjonalne jury, którego członkowie to uznani architekci i eksperci branżowi. Wyniki głosowania internetowego zostaną ogłoszone 5 kwietnia 2023 roku, a wyniki jury podczas uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022, która odbędzie się 6 czerwca 2023 roku w nowo otwartym Morskim Centrum Nauki w Szczecinie.