Od 18 do 28 maja Łódź przekształci się w centrum polskiego i międzynarodowego designu, przyjmując gości na 17. edycji Łódź Design Festival. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Future Perfect”. Festiwal ten to miejsce, gdzie zaplanowano wystawy, wykłady, warsztaty i inspirujące rozmowy, w których udział wezmą uznani polscy projektanci, architekci i teoretycy designu. Jednym z partnerów festiwalu jest firma Geberit.

Podczas tego wydarzenia, Geberit zaprezentuje kolejną odsłonę instalacji autorstwa hanczar studio, zatytułowanej „ROTA ET SPECULUM”. Instalacja ta była inspirowana produktem marki Koło, który został włączony do portfolio firmy Geberit. Ten projekt, stworzony przez Przemysława Słowika i dr Szymona Hanczara, zdobył uznanie w konkursie LIT Lighting Design Awards w kategorii „Visitor Experience & Museum Exhibition”. Instalacja ta po raz pierwszy została zaprezentowana podczas bankietu Geberit Thinking Forward, który był częścią konferencji „Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”. Jeden z twórców instalacji, dr Szymon Hanczar, opowie o jej koncepcji podczas specjalnych oprowadzeń kuratorskich.

Festiwal Łódź Design Festival to także miejsce, w którym eksperci omawiają tematy związane z architekturą i przestrzenią miejską. Jednym z wydarzeń będzie Archiblok, który poprowadzi znany reportażysta Filip Springer. Spotkanie to odbędzie się 28 maja i skupi się na kwestiach związanych z architekturą i miastem. Goście i prelegenci Archibloku to przedstawiciele różnych dziedzin związanych z architekturą.

Warto również zaznaczyć, że w trakcie festiwalu Geberit zorganizuje darmowe warsztaty prowadzone przez studio projektowe JAM KOLEKTYW. Uczestnicy będą mieli okazję tworzyć aranżacje materiałów wykończeniowych do projektów wnętrz. Podczas warsztatów będą dostępne próbki meblowe, kulki ceramiczne oraz atrapy przycisków spłukujących marki Geberit.

Geberit zachęca również do udziału w konkursie, w którym można wygrać cenne nagrody, w tym książki i zestaw do fondue. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba stworzyć relację z wystawy Geberit na mediach społecznościowych z hasztagiem #CeramikaGeberit i oznaczeniem profilu @geberit_poland.