Cosentino, światowy lider w produkcji innowacyjnych i zrównoważonych powierzchni Dekton, Silestone i Sensa do zastosowań w architekturze i wzornictwie, niedawno zorganizował konferencję branżową o nazwie C-Next Designers Europe, która miała na celu kształtowanie przyszłości projektowania wnętrz i architektury. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w malowniczej Almerii w Hiszpanii i zgromadziło prawie 300 profesjonalistów z branży z 17 różnych krajów, w tym z Polski, łącząc w jednym miejscu czołówkę myślicieli branżowych oraz najlepsze światowe marki.

Firma Cosentino była gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia na początku października, gdzie spotkało się kilkuset profesjonalistów związanych ze światem designu. Konferencja ta była urozmaicona szeregiem merytorycznych spotkań z cenionymi autorytetami w dziedzinie architektury oraz prelekcjami dotyczącymi najnowszych trendów i wyzwań stojących przed architektami i projektantami wnętrz.

W ramach C-Next Designers Europe, podczas paneli dyskusyjnych na scenie zaprezentowali się znani na całym świecie eksperci, takie osobistości jak Tom Dixon, Andrea Trimarchi i Simone Farresin ze studia FormaFantasma, argentyński artysta Andrés Reisinger, Claudia Afshar, Kar-Hwa Ho, szef architektury wnętrz w studiu Zahy Hadid, oraz Max Fraser, redaktor naczelny Dezeen. Poziom lokalny reprezentowali czołowi hiszpańscy projektanci, takie jak Lázaro Rosa-Violán, Alejandra Pombo, Raúl Martins, Ramón Esteve i Sara Folch.

Przez cztery dni trwania wydarzenia, odbyło się wiele interesujących wykładów i konferencji. Goście mieli również okazję do zwiedzenia parku przemysłowego Cosentino z przewodnikiem. Centrum wydarzenia znajdowało się w hotelu Cabogata Beach, gdzie znajdowały się stoiska produktowe partnerów współpracujących przy organizacji wydarzenia. Uczestnicy z ochotą brali udział w towarzyszących wydarzeniom rekreacyjnych i kulturalnych, takich jak koncert OCAL (Orquesta Ciudad de Almeria) w różnych lokalizacjach Almerii i okolicach Cabo de Gata.

C-Next Designers Europe aktywnie wspierane było przez wiodące firmy zajmujące się projektowaniem i aranżacją wnętrz, takie jak Gaggenau, Vibia, Planika, Tétris, Dornbracht oraz Poggenpohl, którzy byli platynowymi partnerami tego wydarzenia. Ponadto, czołowe marki branżowe, takie jak Simon, Natuzzi, Gancedo, Urban Bonfire, esPattio, Material Bank oraz C.O.D.E., nawiązały współpracę z Cosentino jako partnerzy Gold.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej firmy: www.cosentino.com.