Położona w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej, z widokiem na południowe stoki Karkonoszy, Szklarska Poręba stanowi urokliwe miejsce na wypoczynek przez cały rok, przyciągając zarówno letnich turystów, jak i miłośników zimowych sportów. Jednym z urokliwych zakątków tego popularnego kurortu jest czterogwiazdkowy hotel Mercure Szklarska Poręba, którego wnętrza zostały stworzone przez cenioną warszawską pracownię architektoniczną Tremend.

Sytuowany centralnie w sercu Karkonoszy, hotel łączy w sobie tradycyjny charakter architektury z elementami nawiązującymi do historycznych budowli XIX wieku, wprowadzając jednocześnie nowoczesne i przytulne elementy. To wszystko uzupełnione zostało relaksacyjną strefą SPA, tworząc harmonijne otoczenie dla wypoczynku. W jednym z budynków hotelu znajdował się dawny Dom Wczasowy Szarotka, który został całkowicie odrestaurowany i zmodernizowany, oferując obecnie 23 luksusowe apartamenty z aneksami kuchennymi. Architekci pracowni Tremend przy tworzeniu wnętrz hotelu czerpali inspirację z otaczającego środowiska, kreując unikalną narrację miejsca.

Już po przekroczeniu progu, w hotelu otoczonym zielenią, goście wyczują ducha gór. Różnorodność materiałów, wzorów i faktur nawiązuje do okolicznych krajobrazów. Recepcja utrzymana w kamieniu nawizuje do górskiego otoczenia i skał Karkonoszy. Ciepłe, naturalne barwy ziemi zostają odzwierciedlone poprzez subtelną grę odcieni i zestawienia z delikatnym pomarańczem i granatem. Inspiracją dla projektantów były kolory kamieni, gliny i kryształów, które można znaleźć w tej okolicy. W hotelowych wnętrzach nie brakuje szklanych lamp w kształcie kuli, stanowiących hołd wobec lokalnych hut szkła, które do dziś zachowują tradycyjne, ręczne metody produkcji. Dodatkowo, ozdoby takie jak szklane wazony i talerze oraz cukiernice podkreślają znaczenie miejscowej produkcji. W lobby hotelu urzekają również ściany, które nawiązują do różnokolorowych minerałów wydobywanych w pobliskich kamieniołomach. Promienie sloneczne, które przenikają się przez okna, ożywiają przestrzeń, tworząc wrażenie głębi. Goście mogą spędzać czas w komfortowych fotelach, ciesząc się spokojem i harmonią, które wynikają z doskonale zestrojonych materiałów i faktur, pobranych prosto z natury.

Rozgrzewające odcienie, wykorzystanie drewna i kamienia obecne w hotelowym lobby naturalnie przenoszą się do wnętrza restauracji Bergo. To właśnie tu, goście mogą zasmakować doskonałej regionalnej kuchni, podanej w nowoczesnym wydaniu.

Oaza spokoju Hotel Mercure Szklarska Poręba posiada 140 komfortowych pokoi, w tym 24 wyjątkowe i przestronne apartamenty z aneksami kuchennymi. Architekci z pracowni Tremend kontynuują tutaj styl i klimat panujący w częściach ogólnodostępnych hotelu, nawiązując do naturalnych krajobrazów.

Oprócz komfortowych pokoi i udogodnień, Mercure Szklarska Poręba oferuje również Berga SPA & Wellness – miejsce, w którym goście mogą zadbać o swoje ciało i duszę. Inspiracje zaczerpnięte z otoczenia, takie jak potęga gór, siła lasu i energiczny potok, zostały odzwierciedlone w materiałach wykorzystanych do wykończenia tej wyjątkowej strefy. To miejsce, w którym można zanurzyć się w bliskości przyrody, korzystając z uroków otwartego basenu, poddając się kojącym i relaksującym masażom lub korzystając z różnego rodzaju zabiegów upiększających. Otaczający las sprzyja odnalezieniu wewnętrznej harmonii i czerpaniu z natury pozytywnej energii.