Słynne powiedzenie mówi, że nie powinniśmy oceniać książki po okładce, ale trudno jest nie odnieść go do pierwszych wrażeń, jakie zdobywamy wchodząc do hotelu. Lobby i recepcja są punktem pierwszego kontaktu gości z nowym miejscem i wpływają na pierwsze wrażenie oraz na ogólną ocenę miejsca. Architekci pracowni Tremend doskonale zdają sobie sprawę z tego wpływu, i dlatego każde wnętrze w hotelu, które zaprojektowali, pozostaje na długo w pamięci.

Przy projektowaniu wnętrz i części wspólnych hoteli, architekci zawsze starają się stworzyć miejsce, które odnosi się do otoczenia, opowiada historię miasta lub dzielnicy, w której się znajduje.

Lobby to nie tylko korytarz, to wejście do przygody… Dziś to przestrzeń, w której goście pracują, odpoczywają, spotykają się i rozmawiają. Projektując tę część hotelu, dążymy do tego, aby goście czuli się swobodnie i komfortowo, ale jednocześnie otoczeni byli wysublimowanym luksusem. Naszym celem jest to, aby już od progu zapierało dech w piersiach. – mówi architektka Magdalena Federowicz Boule, współwłaścicielka Tremend.

Efekt „wow” jest kluczowym celem podczas projektowania przestrzeni hotelowych, zarówno lobby, jak i recepcji. Przykładem może być AC Hotel by Marriott Krakow, gdzie architekci wprowadzili oszałamiającą instalację świetlną opadającą z góry, przypominającą złote i srebrne liście opadające z drzew. Pod tą instalacją znalazły się designerskie sofy Vis-a-vis od Moroso projektu Patricii Urquioli, na których można swobodnie usiąść z każdej strony. Przestrzeń AC lounge jest zaprojektowana tak, aby goście mogli odpocząć, oczekiwać na taksówkę lub porozmawiać ze znajomymi, a wygodne tapicerowane sofy nadają jej wyjątkowy salonowy charakter.

Podobnie, w hotelu Ibis Styles Bolesławiec, goście natrafią na wnętrza, które odnoszą się do słynnej ceramiki tego regionu. Przy wejściu znajdują się przeskalowane filiżanki, które są kolorowe i przypominają ceramikę. To miejsce pozwala gościom poznać historię i proces tworzenia naczyń ceramicznych. W hotelu Royal Tulip Warsaw Apartments, architekci Tremend inspirowali się historią Warszawy, nawiązując do najważniejszych miejsc i wydarzeń w historii miasta, takich jak dworzec kolejowy, ceramika Bolesławiecka i wiele innych. Przestrzeń ta pełna jest szczegółów nawiązujących do historii, które przykuwają uwagę gości i pozostawiają trwałe wrażenie.

Podsumowując, projektując lobby i recepcję hotelu, architekci Tremend zawsze dążą do stworzenia przestrzeni, która nie tylko zachwyca gości, ale również opowiada ciekawe historie i nawiązuje do otoczenia. Odpowiednio zaprojektowane wnętrza potrafią wywołać „efekt wow” i sprawić, że goście zapamiętają swoje doświadczenie na długo po opuszczeniu hotelu. Stawiając na storytelling i inspiracje z okolicznych atrakcji, architekci tworzą miejsca, które łączą komfort, luksus i kreatywność.