Warszawska pracownia Tremend po raz kolejny zyskuje uznanie na arenie międzynarodowej, zdobywając główną nagrodę w konkursie International Property Awards. Wyróżnienie to przypadło za projekt wnętrz hotelu Royal Tulip Warsaw Apartments. Dodatkowo, praca Tremend trafiła na prestiżową shortlistę WAF/INSIDE Awards, co stanowi wyjątkowe wyróżnienie dla tego projektu.

Uroczysta gala The International Hotel and Property Awards 2023 w Londynie była areną wręczenia nagród, gdzie Tremend odebrał główną nagrodę, czyli 5 gwiazdek i nominację do Europejskiej Nagrody w kategorii Hotel Design – Europe Award za projekt wnętrz Royal Tulip Warsaw Apartments. Magdalena Federowicz-Boule, współwłaścicielka pracowni Tremend, odebrała osobiście to prestiżowe wyróżnienie.

Projekt wnętrz Royal Tulip Warsaw Apartments, opracowany przez pracownię Tremend, opowiada niezwykłą historię dwudziestowiecznej Warszawy. Misternie snute aranżacyjne analogie oraz śmiałe nawiązania do sztuki i architektury tego okresu sprawiają, że hotel staje się wirtualną wycieczką po charakterystycznych zakątkach XX. wiecznej stolicy.

Magdalena Federowicz-Boule, komentując zdobycie nagrody, wyraziła swoją ogromną dumę z osiągnięcia całego zespołu architektów Tremend zaangażowanych w ten projekt. Podkreśliła, że stworzenie takiego projektu wymagało koncepcyjnej pracy całego zespołu i wspólnej wizji. Również docenienie tego projektu przez międzynarodowe jury Property Awards stanowi dla niej najwyższe wyróżnienie.

Oprócz głównej nagrody, projekt Royal Tulip Warsaw Apartments trafił na shortlistę prestiżowych WAF/INSIDE Awards (World Architecture Festival/World Festival of Interiors Inside). To niezwykłe wyróżnienie umożliwi prezentację projektów przed międzynarodowym jury podczas listopadowego wydarzenia w Singapurze.

Warto zauważyć, że koncepcja wystroju wnętrz Royal Tulip Warsaw Apartments to nie tylko elegancja i funkcjonalność, ale również opowieść o Warszawie z lat dwudziestych. Projektanci z Tremend zainspirowali się wielkim planem dzielnicowym stolicy z tego okresu, wprowadzając analogie do kształtu i rozmieszczenia dzielnic na parterze, w recepcji i lobby. Dodatkowo, wnętrza hotelu zawierają liczne odniesienia do charakterystycznych miejsc i symboli Warszawy, takich jak neon Wars i Sawa, stolarka ulicy Smulikowskiego czy secesyjna balustrada kamienicy przy ul. Pięknej 44.

Podsumowując, sukces pracowni Tremend na międzynarodowej scenie architektonicznej to wynik nie tylko wyjątkowego talentu projektantów, lecz także głębokiego zrozumienia i szacunku dla historii oraz dziedzictwa miejsca, które stają się integralną częścią każdego ich projektu.