Zmywarka to praktyczne urządzenie, które znajduje się niemal w każdym domu. Wśród najchętniej kupowanych na rynku polskim modeli znajdują się zmywarki Beko — poznaj opinie na ich temat.

Zmywarki Beko – zalety

Do największych zalet zmywarek należy mniejsze zużycie wody oraz energii, a co za tym idzie — mniejsze opłaty. Oczywiście wiele zależy od klasy energetycznej zmywarki, chociaż dzisiejsze urządzenia i tak są zazwyczaj energooszczędne, niezależnie od modelu. Dodatkowo zyskujemy czas. Naczynia wystarczy bowiem włożyć tylko do zmywarki. Tak więc, zmywarki Beko zapewniają wielki komfort na co dzień. Co ważne, nie wymagają zbyt wielkiej uwagi – działają samodzielnie.

Zmywarki Beko — opinie na temat wyglądu

Zmywarka DIN26221 - Beko
Zmywarki Beko opinie

Według opinii konsumentów, zmywarki Beko pasują zarówno do kuchni klasycznych, jak i nowoczesnych. Marka Beko oferuje wiele modeli, które wpasowują się w aktualne trendy. W ofercie znajdziemy również przeróżne wielkości zmywarek, które można dopasować do każdej kuchni bez większego problemu. Oczywiście ostateczny wybór sprzętu zależy od wielkości posiadanej przestrzeni.

Zmywarka Beko 45 cm

To najmniejsza zmywarka Beko dostępna na rynku. Jest idealna dla singli, jak i par mieszkających w domu, w którym nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni. Najlepiej, aby nadawała się do zabudowy – zajmie mniej miejsca wewnątrz i tak niewielkiej przestrzeni.

Zmywarka Beko 60 cm

Takie zmywarki przeznaczone są głównie dla większych rodzin, ponieważ mieści się w nich sporo brudnych naczyń.

Zmywarki Beko — popularne modele

Zmywarka Beko DFS05011X

To niewielka zmywarka wolnostojąca z wyparzaczem (45cm), wyposażona w aż 5 programów zmywania. Jej klasa energetyczna to A+. Urządzenie posiada m.in. program Quick&Shine, który pozwala na błyskawiczne pozbywanie się zabrudzeń z naczyń. Opinie użytkowników zmywarki Beko DFS05011X wskazują na wielką przydatność funkcji Hot Air Drying, która jest specjalnym systemem suszenia. Dzięki tej funkcji eliminowane są wszelkie pozostałości pary wodnej, co chroni naczynia przed powstawaniem na nich plam bądź zacieków. Godnym uwagi rozwiązaniem jest również opcja Water Safe, chroniąca przed przypadkowym wyciekiem wody. Kiedy nastąpiłby jakiś wypływ, dopływ do wody zmywarki odetnie się automatycznie.

Zużycie wody w tej zmywarce jest bardzo niskie — zaledwie 13l na jeden program referencyjny. Urządzenie wyróżnia również niski poziom hałasu (49 dB). Model ten ma funkcję automatycznego wyłączania się po skończonej pracy i zapamiętuje ostatnio wybierany program.

Cena zmywarki wynosi ok. 1000 zł.

Zmywarka Beko DIN28431

To spora zmywarka do zabudowy (60cm), o klasie energetycznej A++. Urządzenie zostało wyposażone w ramię AquaIntense, które zamontowano na dnie zmywarki. Dzięki niemu, naczynia są dokładnie umyte – bez ominięcia zakamarków i szczelin niezależnie od tego, czy duże naczynia blokują główne ramię, czy też nie. Zmywarka Beko posiada również funkcję GlassShield, która skutecznie chroni szklane naczynia i wydłuża ich żywotność nawet 20-krotnie. Dodatkowo model posiada trzeci kosz modułowy, pozwalający na dostosowywanie jego poziomu do potrzeb mycia. Można wykorzystać go np. jako dodatkową przestrzeń na filiżanki lub kieliszki.

Zmywarka posiada trzypoziomową regulację wysokości pełnego kosza, dzięki czemu z łatwością można dostosować jej wnętrze do danego zestawu naczyń, a system TrayWash pozwala doczyścić nawet tłuste tace z piekarnika.

Cena urządzenia to 1750-1800 zł.

Zmywarka Beko DFS29030X

Tę wolnostojącą zmywarkę z wyparzaczem wyróżnia niski poziom hałasu (47dB). Jej największą zaletą jest posiadanie silnika inwerterowego, który cicho pracuje i zapewnia niski pobór energii. Zmywarka posiada również program BabyProtect, który zapewnia czyste i pozbawione zarazków naczynia. Na jedno zmywanie zużywane jest niecałe 9l wody. Z kolei funkcja Fast+ pozwala na skrócenie zmywania niemal 3-krotnie. Plusem jest również oświetlenie sprzętu AGD, pozwalające na wstawienie zmywarki nawet późnym wieczorem.

Cena urządzenia to ok. 1500 zł.