Wiele osób tylko czeka na pierwszy dzień wiosny, aby móc rozpocząć prace ogrodowe oraz zaplanować jak będzie prezentował się nasz balkon w tym roku. Kwiaty rozweselają nas oraz wpływają na poczucie estetyki. Czy kwiaty muszą być drogie? Absolutnie nie. Takim przykładek jest właśnie begonia zwisająca.

Begonia zwisająca – wieloletnia roślina ozdobna

Begonia zwisająca jest rodzajem rośliny ozdobnej wieloletniej. Zdobi nie tylko nasze tarasy, ale także nadaje się na balkony. Szczególnie na balkonach prezentuje się przepięknie z uwagi na swoją obfitość samego kwitnienia oraz jej długowieczność. Wiele tarasowych roślin to po prostu kwiaty jednoroczne. Takie kwiaty każdego roku są sporym wydatkiem. Czasem jesteśmy w stanie na nie wydać nawet kilkaset złotych. Nie dość, że jest to spory wydatek, to jeszcze niemało z nimi zachodu. Gdy lubimy wygodę, to begonia na pewno będzie dla nas dobrym wyborem. Gdy chcemy nieco zaoszczędzić, to także postawmy na begonię.

Czy rozmnażanie begonii jest trudne?

Okazuje się, że rozmnażanie begonii jest bardzo łatwe. Wystarczy, że kupimy jeden czy też dwa egzemplarze tej rośliny, aby już niedługo cieszyć się kwitnącą oraz niemała kolekcją. Nietrudno jest stworzyć kolekcję składającą się z jakiś piętnastu czy też nawet dwudziestu sztuk. Oczywiście musimy się zapoznać z informacjami dotyczącymi pielęgnacji, jak i także wymagań.

Podlewanie, nawożenie oraz przycinanie

Zanim begonia zwisająca znajdzie się na naszym balkonie czy też tarasie musimy zapoznać się z jej uprawą oraz pielęgnacją.

Jeśli chodzi o podlewanie, to begonie szczególnie są wrażliwe na nadmiar długotrwały wody, a więc na zalewanie. Podczas bardzo upalnego dnia powinniśmy unikać moczenia liści, które są wystawione na słońce. Przeciwne zachowanie może je przypalić. Najlepiej podlać begonię rano oraz po południu, aby pędy i liście przed nocą zdążyły przeschnąć.

Nie możemy także zapominać o nawożeniu. Begonie są roślinami o średnich nawozowych wymaganiach. Poleca się specjalne nawozy do begonii używane wymiennie z podlewaniem wodą.

Nie wolno nam także zapominać o przycinaniu begonii. Każde przycinanie pędów roślin może spowodować jej rozkrzewienie późniejsze. Dlatego właśnie od razu po zakupie uszczknąć możemy roślinę mało rozkrzewioną. Przycinanie późniejsze już nie jest konieczne. Dlaczego? Chodzi o to, że begonie się doskonale rozkrzewiają. Możemy zatem już zacząć działać na swoim balkonie. Życzymy powodzenia.