Wiodącym polskim producentem drewna klejonego oraz konstrukcji prefabrykowanych z drewna jest firma Odnova, która dobrze rozumie potrzeby współczesnego rynku.
Trwałość i estetyka projektów budowlanych zależą w ogromnym stopniu od użytego materiału konstrukcyjnego. Coraz częściej świadomy wybór architektów, inżynierów i inwestorów pada na doskonałej jakości certyfikowane drewno konstrukcyjne lite DKL (z niem. drewno KVH), czy wytrzymałe drewno klejone warstwowo DKW (z niem. drewno BSH), które w każdym przypadku jest drewnem suszonym komorowo i czterostronnie struganym.
Jej oferta obejmuje m.in. doskonałej jakości drewno klejone warstwowo, które cechuje wysoka wytrzymałość, łatwość obróbki, estetyka produktu końcowego, a także niska waga w porównaniu do innych materiałów budowlanych jak stal czy żelbet. Połączenie tych właściwości pozwala na tworzenie imponujących, lekkich i jednocześnie solidnych form, które spełniają wymagania zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne wielkokubaturowych obiektów, takich jak hale przemysłowe, sportowe, budynki użyteczności publicznej, budynki sakralne, wieże widokowe nie wykluczając budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego.
Drewno klejone dostępne w firmie Odnova zapewnia klientom nie tylko bezpieczeństwo i trwałość przez lata, ale także doskonały wygląd oraz przede wszystkim satysfakcję z dokonanego wyboru.
Drewno Konstrukcyjne Lite DKL – spełnienie wymagań nowoczesnego budownictwa
Drewno DKL to nowoczesna kantówka budowlana suszona do wilgotności ~15%, a następnie poddana czterostronnemu struganiu i fazowaniu. Charakteryzuje się wytrzymałością na poziomie klasy C24 oraz wysoką jakością i niską podatnością na odkształcenia. Te cechy sprawiają, że jest materiałem, którego zdecydowanie potrzebuje dzisiejsze budownictwo i mowa tutaj nie tylko o dużych obiektach usługowych czy publicznych, ale szczególnie o budownictwie uprawianym na najniższym szczeblu przez najdrobniejszego cieśle.
Jego możliwości są ogromne, co sprawia, że jest dziś tak chętnie wybierane przez klientów. Na polskim rynku drewno konstrukcyjne lite najczęściej wykorzystuje się do wznoszenia ścian w technologii szkieletowej, budowy stropów oraz więźb dachowych. Drewno DKL (z niem. KVH) doskonale sprawdza się podczas budowy tarasów, altanek, pergoli czy garaży, oferując wszechstronne możliwości aranżacyjne i konstrukcyjne.
Drewno klejone warstwowo DKW – materiał z nieograniczonymi możliwościami
Drewno klejone warstwowo dostępne w firmie Odnova pozwala bez kompromisów stworzyć elementy o imponujących rozmiarach, które są poza zasięgiem drewna konstrukcyjnego litego.
Sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczy się nośność konstrukcji, stabilność kształtów i wyjątkowa estetyka. Można z niego wykonać elementy (belki, słupy) o rozmiarach niemożliwych do uzyskania z drewna litego, np. podciąg o przekroju 240 × 1200 mm i długości nawet 15 metrów!
To innowacyjne rozwiązanie, które rewolucjonizuje projektowanie i budowę. Nieograniczone możliwości drewna klejonego DKW (z niem. drewno BSH) sprawiają, że znajduje ono zastosowanie nie tylko w budownictwie mieszkalnym, lecz także w dużej mierze w sektorze przemysłowym oraz obiektach użyteczności publicznej, jak przedszkola, szkoły czy hale sportowe.
Dodatkowo jego urok i trwałość powodują, że z wdziękiem wkomponowuje się także w architekturę ogrodową, nadając niepowtarzalny urok np. altanom. Polski producent Odnova gwarantuje najwyższą jakość wykończenia oferowanego przez siebie drewna klejonego warstwowo, podnosząc standardy estetyki i trwałości. Dzięki temu solidne, ale także piękne i wyjątkowe konstrukcje, które przetrwają próbę czasu, są dostępne na wyciągnięcie ręki.
Szybko, tanio i dobrze? To możliwe z prefabrykowanymi konstrukcjami drewnianymi
Poza produkcją drewna jako materiału budowlanego firma Odnova zajmuje się również prefabrykacją konstrukcji z drewna.
Oznacza to, że dostarcza swoim klientom, konstrukcje dachowe prefabrykowane, czyli gotowe do montażu elementy więźb dachowych, hal, garaży, wiat, budynków szkieletowych czy innych konstrukcji takich jak np. kładki dla pieszych, wieże widokowe czy tężnie solankowe, które na miejscu można złożyć niczym klocki lego w powiększonych rozmiarach.
Warto tutaj wspomnieć, że każdy element, który trafia na budowę, opisany jest unikalnym numerem, a dzięki temu, że konstrukcja jest dostarczona wraz z projektem montażowym, który przyporządkowuje każdy element do miejsca wbudowania, montaż staje się dziecinnie prosty.
Elementy drewniane posiadają już komplet złączy ciesielskich, frezowań, otworowań i wierceń pod blachy łączące, kotwy bądź inne łączniki stalowe, w rezultacie czego klienci mogą liczyć na sprawny montaż konstrukcji z drewna prefabrykowanego. To niezwykłe ułatwienie, kiedy czas na budowie odgrywa ogromną rolę.
Precyzyjne przygotowanie materiałów do montażu już na etapie produkcji, sprawia, że konstrukcje dachowe prefabrykowane zapewniają nie tylko szybką realizację każdego projektu, ale gwarantują również trwałość i niezawodność przez wiele lat użytkowania.