Szukasz pralki, która wyróżnia się największą solidnością wykorzystanych komponentów, a może zależy Ci na konkretnej pojemności, niskim zużyciu prądu i poziomie hałasu? Wzięliśmy pod uwagę każdy z tych aspektów, a także ceny dostępnych produktów. Dzięki temu ranking pralek jest tak kompleksowy, a przede wszystkim ułatwi Ci wybór odpowiedniego sprzętu.

Ranking najlepszych pralek – 5 godnych polecenia modeli

Samsung WW90T754ABH

Chcesz poznać najlepszą pralkę w rankingu? Na samym szczycie znalazł się model WW90T754ABH marki Samsung. Ten sprzęt wyróżnia się nie tylko dużą pojemnością bębna, ale też wysokimi obrotami wirowania i szeregiem przydatnych funkcji. Z pewnością ucieszy Cię także fakt, że pralka jest wyjątkowo oszczędna, dzięki temu pranie przestanie Ci się kojarzyć z wysokimi kosztami.

Na uwagę zasługuje też specjalne drzwi, które umożliwiają otwarcie nawet w trakcie trwania prania. Zatem nie musisz obawiać się tego, że w koszu będą zalegać pojedyncze skarpetki. Na pewno dużym atutem jest również cicha praca, więc pralka sprawdzi się nawet w kuchni czy łazience.

Bosch WAU28T0EPL

Ranking pralek nie byłby kompletny bez modelu Bosch WAU28T0EPL. To sporych rozmiarów urządzenie sprawdzi się idealnie w domu każdej rodziny. Z pewnością spodoba Ci się też duża ładowność i prędkość wirowania. Choć ta pralka nie pozwala na obsługiwanie przy pomocy smartfona, to jednak ma wiele innych zalet. Na uwagę zasługuje cicha praca – nawet podczas maksymalnej prędkości wirowania. Dba o to również specjalna, antywibracyjna obudowa.

Dodatkowo marka Bosch zaopatrzyła pralkę WAU28T0EPL w specjalnie zaprojektowany bęben z asymetrycznymi zbierakami. Ich kształt ma chronić ubrania podczas prania. Dodatkowo zapobiega nadmiernemu gnieceniu się ubrań.

LG F4WV509S2E

Ranking pralek obejmuje też model LG F4WV509S2E. Ten sprzęt warto polecić ze względu na intuicyjny panel sterowania, możliwość wgrania dodatkowych programów, a także świetne wyposażenie. Dzięki temu możesz maksymalnie dostosować pralkę do swoich potrzeb.

Ciekawym rozwiązaniem jest program redukujący alergeny, co sprawdzi się u osób uczulonych na roztocza. Oprócz tego możesz włączyć tryb Turbo Wash. Z jego pomocą każdy cykl piorący skróci – niektóre z nich mogą trwać nawet 59 minut.

Whirlpool W7X W845WB EE

Szukasz inteligentnej pralki, która łączy funkcje kilku różnych sprzętów? W naszym rankingu pralek z pewnością znajdziesz kilka takich modeli, a jednym z nich jest model W7X W845WB EE marki Whirlpool. To nie tylko bardzo ciche urządzenie, które nie obudzi nawet dzieci. Przede wszystkim ten sprzęt wyróżnia się systemem automatycznego dozowania detergentów i odświeżania parowego. Z pomocą tej funkcji nie musisz prać ubrań, gdy tego nie potrzebują. Jednocześnie z łatwością je odświeżysz, za co odpowiedzialna jest para wodna. Ten cykl trwa zaledwie 20 minut, nie potrzeba wtedy środków piorących, a w zamian za to otrzymujesz świeże ubrania, gotowe do ponownego założenia.

Samsung WW80T554DAT

W naszym rankingu pralek znalazł się kolejny model Samsung. Tym razem mowa o sprzęcie WW80T554DAT, który łączy dobrą cenę z programem parowania, inteligentnym systemem sterującym oraz programem EcoBubble.

Warto podkreślić, że pralka Samsung WW80T554DAT umożliwia pranie w niskich temperaturach, co pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Jednocześnie masz pewność, że wszelkie zabrudzenia zostaną skutecznie usunięte z ubrań. Taka opcja dba też o dobrą kondycję bluzek, spodni czy sukienek. W końcu odzież nie jest narażona na działanie zbyt wysokich temperatur.