Rozpoczął się nabór do make me! 2024, międzynarodowego konkursu wzorniczego, będącego kluczową częścią Łódź Design Festival. To wydarzenie stanowi jedno z najbardziej innowacyjnych w dziedzinie projektowania w Europie. Głównym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów i wsparcie młodych projektantów w wieku 20–35 lat, którzy są gotowi wkroczyć na scenę branżową.

Konkurs jest otwarty dla designerów oraz początkujących adeptów kierunków artystycznych i projektowych, dla których impuls do procesu projektowego wynika z dostrzeżenia potrzeby lub rozwiązania problemu. make me! wyróżnia także projekty eksperymentujące z materiałami czy poszukujące nowych interpretacji dotychczasowych funkcji.

Zgłoszenia są oceniane dwuetapowo przez różnorodne jury o zróżnicowanych zainteresowaniach. Dla uczestników konkursu make me!, udział to nie tylko szansa na zdobycie nagrody, ale również okazja do zaistnienia w środowisku projektowym, promocji poprzez liczne publikacje czy udziału w kolejnych wystawach.

Nabór zgłoszeń trwa od 20 listopada 2023 do 5 kwietnia 2024 roku, a wyniki zostaną ogłoszone podczas 18. edycji Łódź Design Festival w maju 2024 roku. W puli nagród make me! Design Awards 2024 czeka aż 50 000 złotych, co sprawia, że konkurs ten staje się nie tylko prestiżowym wyzwaniem, ale także szansą na znaczący rozwój zawodowy dla młodych projektantów.