Sterowanie ogrzewaniem domu

Rosnąca świadomość ekologiczna i możliwość efektywnego wykorzystania zasobów energetycznych, sprawia, że poszukujesz innowacyjnych rozwiązań związanych z ogrzewaniem domu? Świetnie się składa! Postaw na inteligentne systemy sterowania, które umożliwiają precyzyjną kontrolę oraz optymalne wykorzystanie cennej energii. Przeczytaj tekst i poznaj odpowiedzi na pytania, jak skutecznie korzystać z potencjału sterowania ogrzewaniem, a także, jak w połączeniu z gazowymi kotłami kondensacyjnymi osiągnąć komfort cieplny przy optymalnej wydajności i jednocześnie minimalnym wpływie na środowisko.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto wybrać sterowanie ogrzewaniem,
  • na czym polega sterowanie kotłem gazowym,
  • jakie korzyści ma zdalne sterowanie kotłem gazowym,
  • dlaczego ogrzewanie domu gazem to dobry pomysł.

Sterowanie ogrzewaniem – to nic trudnego!

Marka Saunier Duval, będąca liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań do domów i mieszkań, w ofercie posiada regulatory, które zapewniają nie tylko precyzyjną pracę nad kotłem, ale także skupiają się na najwyższym komforcie użytkownika.

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem pozwala na dostosowanie parametrów do indywidualnych preferencji mieszkańców, uwzględniając przy tym różne strefy domu i harmonogramy dnia użytkowników.

Pogodowy regulator MiPro Sense SRC 720 to rozwiązanie zarówno do małych, jak i dużych systemów. Ma on możliwość sterowania kaskadami, aż do 7 kotłów grzewczych i współpracuje z urządzeniami wyposażonymi w złącze eBUS. W sterowniku MiPro Sense znajduje się nowy asystent personalizacji, który ułatwia ustawienie instalacji ogrzewania od podstaw za pomocą zaledwie kilku dotknięć.

W sterowniku można ustawić działanie instalacji ogrzewania w 12 różnych przedziałach czasowych na dobę. W ten sposób uzyskasz komfort i optymalne oszczędności energii. Nowa koncepcja obsługi w połączeniu z czytelną strukturą menu i prostą nawigacją umożliwia wygodne korzystanie z urządzenia. Ustawienie komfortowego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody jest teraz łatwe jak nigdy! Regulator współpracuje ze wszystkimi kotłami marki Saunier Duval produkowanymi od 2003 r. Dzięki tej kompatybilności wstecznej nie zachodzi potrzeba wymiany starego kotła, wystarczy tylko nowy sterownik.

W ofercie dostępna jest wersja przewodowa MiPro Sense SRC 720, a także wersja radiowa SRC 720f. Jeśli chcesz sprawdzić, w jaki sposób działa regulator, a także przekonać się, jakie są jego możliwości, możesz skorzystać z dedykowanego symulatora.

Kocioł gazowy sterowany przez Internet a ogrzewanie domu

Moduł komunikacji internetowej MiGo Link umożliwia mobilne sterowanie ogrzewaniem poprzez nową aplikację MiGo Link. Jeśli masz kocioł kondensacyjny marki Saunier Duval wyposażony w eBUS, możesz przekonać się, że moduł oferuje funkcjonalność internetowego regulatora pogodowego sterującego jednym obiegiem grzewczym (bez zaworu mieszającego) i pracą zasobnika ciepłej wody użytkowej.

Dane o warunkach pogodowych mogą być pobierane z Internetu lub z czujnika temperatury zewnętrznej, o ile został on zainstalowany w systemie. Po podłączeniu termostatu umieszczonego w pomieszczeniu (przewodowego Exacontrol Select SRT 50/2 lub bezprzewodowego MiGo Select SRT 51f) regulator pogodowy uwzględnia wpływ temperatury wewnętrznej.

Wszystkie istotne ustawienia, takie jak krzywa grzewcza, temperatura dzienna i obniżona, programy tygodniowe dla centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, czy też tryby pracy dostępne są z poziomu aplikacji MiGo Link. Ponadto chwilowej zmiany temperatury możesz dokonać za pomocą pokrętła termostatu Exacontrol Select SRT 50/2 lub MiGo Select SRT 51f.

Zdalne sterowanie kotłem gazowym – poznaj korzyści nowoczesnego rozwiązania

Zastanawiasz się, jakie korzyści płyną ze zdalnego sterowania kotłem gazowym?

  • Odpowiednia temperatura każdego dnia – poinformuj system, kiedy wrócisz do domu, a on powita Cię idealnie dostosowaną temperaturą w pomieszczeniu.
  • Dopasowany klimat pomieszczenia – w aplikacji możesz ręcznie dostosować klimat pomieszczenia, kiedy tylko chcesz i gdziekolwiek jesteś.
  • Szybkie usuwanie usterek – serwisant może w razie potrzeby zdalnie sprawdzić stan urządzenia i szybko usunąć ewentualną usterkę. Daje to poczucie bezpieczeństwa i minimalizuje brak potencjalnych przerw w pracy urządzenia.
  • Oszczędność energii – moduł MiGo Link pozwala zaoszczędzić energię, gdy Cię nie ma w domu, dbając o to, by po powrocie temperatura była idealna. Ponadto urządzenie pokazuje pełne statystyki zużycia, dzięki czemu możesz dostrzec oszczędności i przewidzieć przyszły rachunek.

Zdalne sterowanie kotłem gazowym to inteligentny ekosystem, który stale się poprawia i rozszerza. Częste aktualizacje dodadzą jeszcze więcej przydatnych funkcji i inteligentnych pomysłów. Wprowadzane na bieżąco innowacje sprawią, że Twój dom będzie jeszcze bardziej komfortowy, zrównoważony i wydajny!

Ogrzewanie domu gazem – zalety

Jeśli myślałeś nad ogrzewaniem domu gazem, powinieneś dokładniej przyjrzeć się zaletom kotłów gazowych, które czynią je atrakcyjnym wyborem dla wielu użytkowników.

Decydując się na kocioł gazowy, zyskujesz przede wszystkim wysoką sprawność oraz niską emisję niebezpiecznych i szkodliwych zanieczyszczeń. To także wygoda użytkowania i praktycznie bezobsługowa praca urządzenia.

Automatyczne sterowanie kotłem gazowym i zaawansowane systemy kontroli umożliwiają łatwe dostosowanie temperatury do indywidualnych preferencji i potrzeb.  Bez utraty sprawności dostosowują się do zmiennego, chwilowego zapotrzebowania na ciepło.

W połączeniu z nowoczesnym designem i kompaktową budową urządzenia otrzymujesz idealnie dopasowane rozwiązanie do Twojego domu. Przekonaj się sam!