Windą wjeżdżamy wprost do obszernego mieszkania na Mokotowie, którego nowi mieszkańcy – para z nastoletnim już synem, po wielu latach za granicą postanowili osiąść w Warszawie. Mimo trwających wciąż we wnętrzach prac, projekt autorstwa Agaty Kasprzyk-Olszewskiej z zespołem pracowni Loft Factory już teraz prezentuje się imponująco. Fascynująca forma, podkreślana dziełami sztuki i designem, idzie w parze z funkcjonalnością i komfortem.

Szczytowy apartament w nowej inwestycji na Mokotowie oferuje imponujące widoki na Warszawę, czyniąc go nie tylko doskonałym miejscem do życia, ale także do przyjmowania gości. Zgodnie z oczekiwaniami właścicieli, stanie się prawdziwym domem otwartym, gzie zapraszać będą krewnych i przyjaciół z różnych zakątków świata.

Funkcjonalny układ przestrzenny

Przystosowanie funkcjonalnego układu do potrzeb właścicieli wymagało subtelnych, ale znaczących zmian. W efekcie powstała część dzienna z otwartym planem, łącząca salon, jadalnię i kuchnię, oraz strefa master z sypialnią właścicieli. W centralnej części mieszkania znalazły się pokój dla syna, gabinet pełniący funkcję pokoju gościnnego, przestronna łazienka z pralnią oraz niewielka toaleta.

Właściciele wyrazili pragnienie stworzenia spokojnej, kojącej przestrzeni w równowadze elementów męskich i żeńskich. Agata Kasprzyk-Olszewska z Loft Factory postanowiła wprowadzić designerskie meble, lampy, dodatki i dzieła sztuki, tworząc unikalne akcenty, które harmonijnie wpisują się w całą kompozycję.

Salon… sztuki

W salonie dominuje dębowy parkiet taflowy o wyważonym wzorze, dodający ciepła nowoczesnej architekturze. Meble, lampy i dzieła sztuki, takie jak sofa „Camaleonda” od B&B Italia, reliefowa kompozycja Paula Bika, polskiego artysty działającego w Mediolanie, czy lampa wisząca „Elementi” od De Padova, nadają przestrzeni wyraźnie artystyczny charakter. Rzeźbiarskie formy dostrzegamy także m.in. w formach stolików („Bubble” marki Cossi Design i „Raku-Yaki” Emanuelle Simon) czy lampy wiszącej („Elementi” firmy De Padova). Oświetlenie techniczne firmy Modular na suficie, łatwe do ukierunkowania oraz dopasowania barwy i natężenia, dodaje niezbędnego światła, podkreślając prezentację dzieł sztuki.

Przestrzeń jadalna

Salon płynnie przechodzi w jadalnię, gdzie rzeźbiarskie krzesła „Hippo” od Norr11 otaczają okazały stół na 10 osób. Okazały żyrandol zarówno oświetla tę część mieszkania po zmroku, jak i kreuje elegancką atmosferę. Na lampę spogląda figurka pt. „The Visitor” od Gardeco. Oświetlenie jest kluczowe dla prezentacji sztuki we wnętrzu, a karnisze elektryczne Marcin Dekor umożliwiają szybkie i bezproblemowe sterowanie zasłonami.

Kuchnia z charakterem

Najbardziej intrygującą wizualnie częścią apartamentu jest kuchnia, która od salonu oddzielona jest wyspą z wbudowaną donicą dla drzewa. Kwarcytowy blat wyspy, oświetlenie „Mobile Chandelier 9” od Michaela Anastassiadesa i fronty mebli ze spieku kwarcowego Laminam tworzą niezwykłe kontrasty. Wysoka zabudowa kuchni mieści lodówkę, wnękę z ekspresem do kawy, płytę kuchenną, zmywarkę i zlewozmywak z baterią AXOR Citterio, dodając elegancji i funkcjonalności.

Sypialnia i łazienki

W głównej sypialni dominuje łóżko „Tufty-bed” od B&B Italia, a pas tapety w szachownicę i fotografia Zbigniewa Beksińskiego tworzą wyjątkowy klimat. Łazienka zachęca do relaksu w wannie, a jednocześnie skrywa wiele przestrzeni do przechowywania. Armatura z serii AXOR One dodaje luksusu, a spieki Laminam na podłodze wprowadzają eleganckie kontrasty.

Drugą łazienkę zdobią ciemne barwy kwarcytu i spiek Laminam Blend Nero. Armatura z serii AXOR One w odcieniu czerwonego złota szczotkowanego stanowi efektowny akcent.

160-metrowy apartament na Mokotowie autorstwa Loft Factory to miejsce, gdzie sztuka, design i funkcjonalność harmonijnie się łączą. Każdy detal, począwszy od mebli po oświetlenie, został starannie dobrany, tworząc unikalną przestrzeń, która odzwierciedla charakter i styl życia mieszkańców.

Projekt wnętrza i wizualizacje: Loft Factory, https://loft-factory.com/