Bang & Olufsen wprowadza na rynek swoją najnowszą innowację – głośnik Beolab 8. Jest to model o kompaktowych wymiarach, który wyróżnia się wyjątkowym stylem, funkcjonalnością i rozpoznawalnym wzornictwem. Dostępny w różnych wykończeniach, w tym z frontem pokrytym tkaniną i drewnianymi lamelami, umożliwia łatwe wpasowanie go w różnorodne wnętrza.

Beolab 8 oferuje możliwość integracji z innymi produktami marki Bang & Olufsen, włączając w to urządzenia wyprodukowane jeszcze w 1984 roku, co pozwala na stworzenie zaawansowanego systemu kina domowego dla głębokiego doświadczenia dźwiękowego. Sparowanie go z drugim głośnikiem Beolab 8 tworzy mocny i precyzyjny zestaw stereo. Nawet jako pojedyncze urządzenie, głośnik ten zapewnia głęboki i intensywny bas, co jest niezwykłe dla głośników tej wielkości.

Naszym celem jest tworzenie urządzeń, które dają słuchaczom wyraziste, immersyjne doświadczenia odbioru dźwięków. Beolab 8 spełnia te wymagania. Dodatkowo jest skalowany i pozwala użytkownikom na ogromną elastyczność. Udało nam się skondensować możliwości imponujących głośników w kompaktowej wersji, która pozwala na uzyskanie doskonałego dźwięku w dowolnym pomieszczeniu i zestawie – mówi Michael Henriksson, Wiceprezes ds. Marketingu Produktów w Bang & Olufsen.

Ponadczasowe wzornictwo

Beolab 8 został zaprojektowany z myślą o doskonałości estetycznej, zachwycając swym wyglądem w każdym otoczeniu i konfiguracji. Jego monolityczna obudowa z aluminium, wyprodukowana w prestiżowej Fabryce 5, elegancko łączy w sobie elementy kuli i cylindra. Oferowany jest w dwóch wersjach: z drewnianymi listwami wykonanymi w Danii lub z przednią częścią obłożoną tkaniną, co podkreśla unikatowy design charakterystyczny dla produktów Bang & Olufsen, takich jak Beosound Theatre, Beolab 28 oraz Beolab 50.

Subtelna interakcja światła i cienia między zewnętrzną obudową aluminiową a wnętrzem głośnika nadaje mu wizualną lekkość. W duchu skandynawskiego designu, gdzie forma służy funkcji, kształt głośnika nie tylko zachwyca estetyką, ale również wspiera akustykę. Na górze głośnika znajduje się szklany interfejs o wyjątkowej krzywiźnie.

Podstawy głośnika są dostępne w czterech eleganckich i dekoracyjnych wersjach. Model przeznaczony do umieszczenia na stole sprawia wrażenie lewitującego nad powierzchnią, podczas gdy dyskretny uchwyt sufitowy i stojak podłogowy zostały dopracowane do najdrobniejszych szczegółów.

Beolab 8 jest opracowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju „Cradle-to-Cradle”, co oznacza, że wszystkie jego komponenty mogą zostać ponownie wykorzystane w innym produkcie. Dążąc do stworzenia urządzenia trwałego w czasie, projektanci wybrali materiały najwyższej jakości, które są zarówno trwałe, jak i łatwe do zmodernizowania, oraz moduły wymienne, umożliwiające aktualizację urządzenia do nowych standardów technologicznych. Beolab 8 jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu Cradle-to-Cradle.

Wysoka jakość dźwięku

Beolab 8 charakteryzuje się zaawansowaną konfiguracją dźwiękową, obejmującą głośnik wysokotonowy o średnicy 16 mm, średniotonowy o średnicy 3 cale i niskotonowy o średnicy 5,25 cala. Dzięki precyzyjnej regulacji dźwięku przez Bang & Olufsen, użytkownicy mogą doświadczać dźwięku najwyższej jakości. Korzystając z technologii przetworników sprawdzonych w modelu Beolab 17, eksperci Bang & Olufsen ulepszyli działanie głośnika, wprowadzając kontrolę szerokości wiązki, kompensację akustyki pomieszczenia, adaptacyjne dostosowanie oraz technologię ultraszerokopasmową.

Kontrola szerokości wiązki umożliwia płynne przejście między zogniskowanym dźwiękiem a jego równomiernym rozprowadzeniem po pomieszczeniu, co jest sygnalizowane przez diody LED na froncie głośnika, wskazujące aktywny tryb dźwiękowy. Funkcja kompensacji akustyki pomieszczenia w Beolab 8 automatycznie analizuje cechy akustyczne otoczenia, dostosowując dźwięk, by był krystalicznie czysty niezależnie od wielkości przestrzeni. Adaptacyjne dostosowanie dźwięku pozwala głośnikowi na automatyczną kalibrację w zależności od swojego ustawienia, z wykorzystaniem sensorów wykrywających materiał osłony i odpowiednio dostrajających dźwięk. Technologia ultraszerokopasmowa umożliwia dostosowanie głośnika do specyfiki pomieszczenia oraz kierowanie dźwiękiem do optymalnego punktu odsłuchowego, identyfikowanego za pomocą lokalizacji telefonu użytkownika poprzez aplikację Bang & Olufsen.

W centrum Beolab 8 znajduje się platforma Mozart od Bang & Olufsen, która zapewnia łatwą łączność za pośrednictwem WiFi 6 i Bluetooth 5.3. Dzięki Powerlink, zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej, głośnik może zostać zintegrowany z telewizorami i systemami audio Bang & Olufsen, w tym z modelami produkowanymi od ponad 30 lat, tworząc spójny system audio.