Silja i Norbert Beck, uważani za jednych z najbardziej uznanych współczesnych niemieckich projektantów, mieli okazję po raz pierwszy osobiście przedstawić swoją niezwykłą filozofię projektową polskiej publiczności. 19 października w Centrum Designu Domoteka założyciele studia Beck Design wygłosili wykład, podczas którego opowiedzieli o swojej wieloletniej pracy i złożonym procesie projektowym, który kryje się za każdym z ich projektów. To spotkanie było częścią cyklu „Design Star for Domoteka”.

19 października Centrum Designu Domoteka stało się miejscem inspirującej wymiany wiedzy i doświadczenia z wybitnymi projektantami. Gośćmi tegorocznej edycji „Design Star for Domoteka” byli Silja i Norbert Beck, laureaci wielu prestiżowych nagród, założyciele studia Beck Design i jedni z najbardziej cenionych niemieckich designerów. W trakcie wykładu Silja i Norbert Beck opowiedzieli słuchaczom o historii stojącej za ich najbardziej rozpoznawalnymi projektami oraz o wieloetapowym procesie projektowym, który odbywa się od momentu pierwszych szkiców na papierze. Wykładowi towarzyszyła prezentacja miniaturowych modeli ich mebli oraz przekrojowa wystawa koncepcji stworzonych przez Beck Design. To spotkanie stanowiło pierwszą okazję dla projektantów do zaprezentowania się polskiej publiczności.

Studio Beck Design zostało założone w 1998 roku, a od tego czasu Silja i Norbert Beck pracują razem nad tworzeniem mebli, które charakteryzują się eleganckim, ponadczasowym wzornictwem i szczególną dbałością o detale. W trakcie wykładu opowiedzieli oni o roli rzemiosła i precyzyjnej, własnoręcznej pracy artystycznej w procesie projektowania, co przejawia się na każdym etapie projektu, począwszy od pierwszych szkiców, aż do ręcznie wykonanych miniaturowych modeli mebli i pełnowymiarowych prototypów w ich własnej pracowni. To pasja, która jest widoczna w każdym detalu mebli sygnowanych przez Beck Design.

Projektanci opowiedzieli także o swoim doświadczeniu zawodowym, a także o tym, jak z czasem stali się specjalistami w projektowaniu mebli tapicerowanych, zwłaszcza sof. Przez trzydzieści lat współpracowali z luksusową marką Rolf Benz, tworząc wiele cenionych projektów. Charakteryzują się niezwykłą filozofią, która znajduje odzwierciedlenie zarówno w pracy projektowej, jak i w ich życiu osobistym. Prowadzą swoją pracownię na południu Niemiec, w otoczeniu natury, co pozwala im na zachowanie równowagi i rytmu w życiu i pracy. Natura stanowi nieustające źródło inspiracji.

To spotkanie to część cyklu „Design Star for Domoteka”, który jest okazją do prezentacji unikalnych projektantów i pozwala na inspirującą wymianę doświadczeń. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i stanowiło motywację dla organizatorów do dalszego promowania projektantów i projektantek.

Po więcej informacji o cyklu „Design Star for Domoteka” zapraszamy na: www.domoteka.pl

Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości poświęcony designowi. Znajduje się zaledwie 20 minut od centrum Warszawy i oferuje produkty pochodzące od ponad 600 marek z różnych zakątków świata. Oprócz różnorodnego wyposażenia do wnętrz domów i mieszkań, klienci odwiedzający Domotekę mogą skorzystać z usług wysoko wykwalifikowanej kadry pracowników, ale przede wszystkim znajdą tu inspiracje i wiedzę z zakresu wzornictwa.

Domotekę oraz parki handlowe HOMEPARK posiada w swoim portfolio fundusz Pradera European Retail Parks, będący częścią Pradery, wiodącego na rynku specjalistycznego funduszu zarządzającego aktywami centrów handlowych i parków handlowych w Europie. Pradera została założona w 1999 roku i zarządza portfelem o wartości 3,4 miliarda euro, który obejmuje ponad 58 centrów handlowych i parków handlowych w takich krajach jak Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Polska, Francja, Czechy, Grecja, Turcja oraz Abu Dhabi. Razem tworzą one aż 2500 sklepów.

BNP Paribas Real Estate Poland zarządza nieruchomościami, podczas gdy Cushman & Wakefield odpowiada za komercjalizację Domoteki.