Pralko suszarka to praktyczne urządzenie, które świetnie sprawdzi się w niewielkich łazienkach. Dzięki niej możesz zapomnieć o wieszaniu prania, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i przestrzeń w mieszkaniu. Ten sprzęt wybierają często również osoby, które mają ograniczony budżet i nie mogą sobie pozwolić na zakup suszarki automatycznej. Zastanawiasz się nad zakupem pralki z funkcją suszenia? Poznaj opinie na temat pralko suszarki.

Pralko suszarka — opinie

Większość posiadaczy pralko suszarki pozytywnie ocenia obie funkcje urządzenia. Urządzenie chwalone jest za to, że dobrze pierze i wiruje, a także suszy. Zadowolenie klienci zwracają również uwagę, że jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też ekonomiczne — rachunki za energię i wodę praktycznie nie różnią się w stosunku do pralki bez funkcji suszenia. Czym powinna się charakteryzować dobra pralka suszarka? Opinie użytkowników wskazują na takie cechy tego sprzętu jak dokładność suszenia, długość programów czy poziom hałasu.
Zastanawiasz się, czy ubrania po suszeniu będą wymagały prasowania? Producenci pralko suszarek zalecają, aby nie przeładowywać pralki, wtedy odzież nie będzie pognieciona i będzie nadawać się do założenia bezpośrednio po wyjęciu z bębna. Zazwyczaj jednak przyda się szybkie prasowanie.

Pralko-suszarka – które modele są najlepiej oceniane?

LG V400: recenzja pralko-suszarki z AI
Pralko suszarka opinie

Chcesz kupić pralko-suszarkę, ale nie wiesz, który model wybrać? Przejrzyj nasz ranking 8 najlepszych pralko suszarek, które cieszą się najlepszymi opiniami.

  1. Wielofunkcyjna pralko-suszarka Miele WTH 130 WPM.
  2. Pralko-suszarka dla alergików – AEG L9WBC61B.
  3. Inteligentna pralko-suszarka Hoover WDWOA 596AHC.
  4. Tania pralko-suszarka Candy GVSW4 465TWHC/2-S.
  5. Parowa pralko-suszarka Electrolux EWW1685SWD.
  6. Pojemna pralko-suszarka Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU/B.
  7. Pralko-suszarka z automatyką wsadu – Whirlpool FWDG96148SBS EU.
  8. Intuicyjna pralko-suszarka Indesit Innex XWDE 861480X WSSS EU.

Pralko-suszarka – podsumowanie

Pralko suszarka to praktyczne urządzenie 2 w 1, idealne do niewielkich mieszkań i domów bez oddzielnej suszarni. Skutecznie usuwa trudne zabrudzenia i wilgoć z różnorodnych materiałów, a ubrania po wyjęciu z bębna można od razu założyć lub schować w szafie.

Wybierając pralko suszarkę, warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną sprzętu, która określa średnie zużycie prądu. Dużą oszczędność przynoszą zwłaszcza urządzenia klasy A, wyposażone w dodatkowe programy Eco do oszczędzania wody i energii. Dla rodziny wieloosobowej najlepszy będzie bęben o pojemności 9-10 kg, który ułatwi częste pranie i suszenie. Dla alergików oraz osób zmagających się z alergią polecamy urządzenie z programem antyalergicznym i kontrolą piany.