Industrialny stolik kawowy może być perłą wystroju każdego wnętrza, chociaż najlepiej wpisze się w przestrzeń industrialną lub skandynawską. Ten funkcjonalny mebel może mieć wiele zastosowań. W salonie możesz używać go jako typowy stolik kawowy lub jako minimalistyczny stolik na gazety. Z kolei w sypialni może pełnić funkcję pomocniczego stolika, na którym będziesz przechowywać drobne bibeloty. I co najlepsze! Taki stolik możesz zrobić samodzielnie, a koszt będzie zdecydowanie mniejszy niż zakup nowego w sklepie — industrialny stolik kawowy może kosztować nawet 1500 zł.

Jak zrobić samodzielnie industrialny stolik kawowy?

Do wykonania stolika będziesz potrzebować:
 • 8 kantówek o wymiarach 100 cm x 3 cm x 3 cm;
 • 3 deski klejone o wymiarach 100 cm x 20 cm x 1,8 cm;
 • wkręty;
 • lakierobejcę;
 • piłę lub wyrzynarkę,
 • wiertarkę;
 • wkrętarkę lub śrubokręt.
Industrialny stoli kawowy — wykonanie:
 1. Kantówki przetnij na odpowiednie wymiary: 4 cm x 100 cm, 4 cm x 54 cm, 4 cm x 38 cm.
 2. Złóż 2 prostokąty z kantówek 100 cm i 54 cm. Nawierć otwory, aby drewno nie pękało przy skręcaniu.
 3. Dociśnij dobrze elementy do siebie, skręć kantówki. Kąt prosty wyznaczy za pomocą innej deski. W ten sposób powstaną dwa prostokąty o wymiarach 100 cm x 60 cm.
 4. Teraz prostokąty połącz kantówką 35 cm. Pamiętaj o nawiercaniu drewna, a także o tym, aby wkręty mijały się z tymi, które są już w drewnie. Cztery nogi są już na swoim miejscu.
 5. Na górze przykręć drugi prostokąt.
 6. Czas na malowanie. Przygotuj ulubione dwa kolory lakierobejcy– my wybraliśmy antracyt szary na nogi, a dąb jasny na blat. Drewno pomaluj 2 razy.
 7. Kiedy drewno porządnie wyschnie, przykręć deski na blat z nogami. Wystarczy nawiercić po dwa otwory na deskę i skręcić wszystko razem.
Industrialny stoli kawowy — koszt wykonania

Wykonując samodzielnie industrialny stolik kawowy, powinniśmy zamknąć się w koszcie 130 zł. Drewno kosztuje ok. 100 zł, ale można je kupić jeszcze taniej — zamiast desek klejonych można przyciąć blat ze zwykłych desek. Koszty mogą być wtedy mniejsze nawet o 50 zł mniejsze. Cena lakierobejcy to 15 zł za 200 ml x 2 kolory, spokojnie wymalujemy dwa takie stoliki i jeszcze trochę zostanie.

Stolik Kawowy Industrialny Dwublatowy D1 - Loft & Design
Industrialny stolik kawowy