Mop parowy to wygodne urządzenie, które nadaje się do każdej powierzchni i jest gwarancją dokładnego sprzątania. Zastanawiasz się, który model wybrać? Sprawdź, jakie opinie posiada mop parowy Vileda.

Mop parowy — zalety

Myjąc podłogę mopem parowym, możemy mieć pewność, że stanie się ona sterylnie czysta — wysoka temperatura zabija prawie 99% drobnoustrojów: wirusów, bakterii oraz grzybów.
Mop parowy to również świetny sposób na usunięcie wszystkich, nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Para wodna pomaga rozpuścić plamę, dzięki czemu starcie brudu jest o wiele łatwiejsze niż zwykłym mopem.
Mop parowy wyposażony jest w specjalne nakładki czyszczące, które zbierają zabrudzenia, dzięki czemu mycie podłogi jest łatwiejsze i szybsze.

Mop Parowy - Sklep Vileda
Mop parowy Vileda

Mop parowy Vileda — opinie

Opinie użytkowników na temat mopów parowych Vileda są jednoznaczne – to urządzenie warte zainteresowania. Do jego zalet należy m.in. to, że jest bardzo lekki (waży ok. 2,3 kg), więc bez problemu można przenosić go po całym mieszkaniu. Na dodatek mop został wyposażony w ergonomiczną i bardzo wygodną do użycia rączkę, którą w łatwy sposób można manewrować.

Stopa myjąca jest obrotowa, dlatego mopem można bez problemu dotrzeć do wszystkich zakamarków i łatwo wyczyścić podłogę tuż przy ścianach i obok listew, a dzięki trójkątnemu kształtowi o wiele lepiej dociera się do trudno dostępnych miejsc. Można także wsunąć ją pod kanapy i inne meble. Mop parowy Vileda posiada wymienne wkłady, które zrobione są z wysokiej jakości mikrofibry. Na rynku wyróżniają się chłonnością i jakością.

Mop parowy Vileda model Steam Cleaner nadaje się do wszystkich powierzchni. Poradzi sobie na płytkach, szkle, gresie, a także na parkiecie i panelach. Wiele osób uważa, że para wodna może zepsuć drewno, które pod wpływem wilgoci napuchnie i wybrzuszy się, ale to błąd. Mop parowy Vileda nie wydziela zbyt dużo pary, a cała wilgoć natychmiast zostaje starta dzięki dwuwarstwowej wkładce pochłaniającej wilgoć. Na podłogach drewnianych jest to bardziej bezpieczne niż standardowy mop podłogowy. Mop Vileda nie powinien być stosowany jedynie na parkiecie lakierowanym.

Mop parowy Steam Cleaner sprawdzi się również do czyszczenia dywanów i wykładzin. Wszystko dzięki specjalnej nakładce, dzięki której para wodna dociera w głąb włókien i rozpuszcza znajdujące się tam zabrudzenia. To świetny sposób na regularne czyszczenie dywanów.

Niestety mop parowy Vileda ten ma również wady. Z opinii użytkowników wynika, że pojemnik z wodą jest zbyt mały (400 ml) i nie zawsze wystarcza na umycie całego mieszkania na raz. Ponadto jest to mop elektryczno-parowy, co oznacza, że potrzebuje stałego zasilania (długość przewodu to 6 m) – może to być nieco ograniczające, np. w czasie sprzątania na schodach.

Mop parowy Vileda — cena

Cena zestawu początkowego, w którego skład wchodzi mop, nakładka do dywanów i do podłóg twardych, a także dwa wkłady z mikrofibry wynosi ok. 270-300 zł. Do tego należy doliczyć koszt wkładów z mikrofibry – 35-40 zł/ 2 szt., które należy wymieniać mniej więcej po 5 użyciach. Wkłady są wielorazowego użytku, można je prać w pralce w 60 st. C. z dodatkiem detergentów.