Producenci pralek prześcigają się w dostarczaniu coraz to lepszych rozwiązań technologicznych i dopasowaniu produkowanych modeli do potrzeb użytkowników. Jedną z przodujących firm na polskim rynku jest marka Gorenje, która proponuje swoim klientom innowacyjność, ciekawy design oraz odpowiednio zaprojektowane formy urządzeń. Pralki Gorenje są funkcjonalne, ładne i mają niebanalną estetykę wykonania. A jakie opinie posiadają pralki Gorenje? Sprawdź najpopularniejsze modele.

Czym się kierować przy zakupie pralki Gorenje?

W sklepach ze sprzętem AGD można kupić różne rodzaje pralek: pod zabudowę, wolnostojące, ładowane od góry lub od frontu, pralki typu Slim oraz pralko-suszarki i pralko-wirówki. Wszystko zależy preferencji klienta.

Przy zakupie pralki Gorenje warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Ładowność bębna, czyli pojemność pralki. Są modele, gdzie do bębna zmieści się 3 kg prania, są też takie, do którego zmieści się nawet 10 kg! Taka pojemność na pewno przyda się rodzinom z małymi dziećmi, gdzie pierze się duże rzeczy typu poduszki lub koce. Natomiast jeśli pralka ma służyć jednej osobie lub małej rodzinie, w zupełności wystarczy urządzenie z bębnem do 5 kg.
  • Klasa energetyczna, która wpływa na oszczędność energii. Wśród pralek Gorenje są takie, które mają wysoko ekonomiczny silnik bezszczotkowy. Dzięki temu wyeliminowane są naprężenia mechaniczne, tarcie i zużywanie. Pralka pracuje ciszej i zachowuje swoją żywotność na długie lata. Klasa energetyczna oznaczana jest od litery A do G, czasami pojawiają się symbole „+” – im jest ich więcej, tym lepsza oszczędność energii (np. A+++).
  • Hałas, który generują pralki, może być bardzo uciążliwy dla domowników. Urządzenia Gorenje odznaczają się przyjemnym dla ucha sposobem komunikacji akustycznej, do tego dochodzą wysokiej jakości głośniki zwiększające komfort użytkowania. Zastosowany w wielu pralkach Gorenje czujnik TotalWeightControl, zapewnia również cichszą pracę.
  • Efektywność prania,która podawana jest za pomocą literek od A do G (G symbolizuje najgorszą klasę). W pralkach Gorenje istnieje wiele różnych systemów, pomagających zachować nieskazitelność pranych rzeczy. Jednym z nich jest np. technologia SensoCare, dzięki której każdy rodzaj materiału jest uprany w możliwie najlepszy sposób. Składa się na to odpowiednio dobrana temperatura, ilość wody, czas prania i prędkość wirowania.
  • Dodatkowe programy, np. program do prania ubrań sportowych, do koszul, dla miłośników zwierząt, do płukania ubranek dziecięcych itd. Nie wszystkie oczywiście są każdemu potrzebne, dlatego warto zajrzeć w specyfikację produktu i wybrać taki model pralki, który spełni nasze oczekiwania co do prania.
  • Efektywność wirowania, ilość pobieranie wody i funkcje zabezpieczające.

Pralki Gorenje — opinie

Jaka pralka Gorenje jest najlepsza? Sprawdź nasz ranking, który został opracowany na podstawie opinii użytkowników.

Pralka Gorenje W85F44P/I

To urządzenie o klasie energetycznej A+++, ze wsadem 8 kg. Pralka posiada 23 programy, prędkość 1400 obrotów/min. i wyposażona jest w nowoczesny silnik bezszczotkowy. Jest bardzo wydajna, a zastosowane w niej technologie zapewniają czyste i pachnące pranie. Bęben pralki SensoCare wykonany jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu ubrania są dokładnie prane, płukane i wirowane. Pralka Gorenje W85F44P/I posiada wytrzymałą bezpieczną grzałkę, a system DuraHeat zapobiega jej przegrzaniu i wydłuża okres jej użytkowania. Cena 1400 zł.

Pralka Gorenje 6503/S PL

To urządzenie o klasie energetycznej A+++, ze wsadem 6 kg. Pralka ma 23 programy, głębokość 44 cm i prędkość 1000 obrotów/min. Sterowana jest elektronicznie i posiada regulowaną prędkość obrotów wirówki. System elektronicznej kontroli podczas wirowania nie pozwala na przemieszczaniu się pralki. Urządzenie posiada również system opóźnionego startu do 24 godzin.

Pralka Gorenje W7723/PL

To nowoczesna pralka o klasie energetycznej A+++, prędkości 1000 obrotów/min. i głębokości 60 cm. Dzięki technologii SensoCare upierze każdy rodzaj materiału w najlepszy z możliwych sposobów. Z kolei technologia StableTech gwarantuje niższy poziom wibracji podczas wirowania i mniejsza się także generowany hałas przy uzyskaniu największych szybkości obrotów.

Pralka GORENJE MAW820 z funkcją jonizacji cena, opinie, dane techniczne |  sklep internetowy Electro.pl
Pralki Gorenje opinie