Judaszowiec to jedno z najpiękniejszych drzew oraz także krzewów ozdobnych, które uprawiać śmiało możemy w naszym kraju. To kwitnące drzewo zauroczy nas przede wszystkim długo utrzymującymi się kwiatami. Drzewo to wyróżnia się tym, że kwiaty nie tylko wyrastają na pędach, ale również na konarach czy też na pniu.

Co musimy wiedzieć o judaszowcu?

Judaszowiec jest drzewem kwitnącym, które wyróżnia się już wspomnianym rozłożeniem kwiatów, ale także niezwykłym kolorem. Obecnie grupa ta ma dokładnie dziewięć gatunków. Aż pięć z nich możemy uprawiać w naszych warunkach klimatycznych. Judaszowiec przypomina niewielkie drzewo bądź spoty krzew. Wygląd ostateczny jest zależny od konkretnego gatunki czy też sposobu prowadzenia. Najczęściej jego pokrój jest parasolowaty. Naprawdę przepięknie się prezentuje w naszym ogrodzie.

Kiedy kwitnie?

Judaszowiec dopiero kwitnie w maju. Jednak jak najbardziej warto poczekać na moment, aż pojawią się kwiaty. Ich widok należy do naprawdę wyjątkowych. Pojawiają się od razu licznie, a w pękach jest po kilka dobrych sztuk. Dosłownie oblepiają całą roślinę. W tym momencie należy zauważyć, że judaszowiec wygląda nierealnie, choćby z bajki. Jakiego koloru są kwiaty? Są ciemno bądź jasno różowe. Kwiaty są bardzo drobne. Kwitnienie nawet się utrzymuje do trzech tygodni.

Czy poradzisz sobie z uprawą?

Wiemy już, że judaszowiec jest przepiękny. Mamy na niego ochotę, ale obawiamy się czy poradzimy sobie z uprawą. Okazuje się, że judaszowiec w samej uprawie jakoś specjalnie skomplikowany nie jest. W związku z tym można go coraz częściej spotkać w ogrodach polskich. Jego sadzonki znajdziemy w każdym ogrodniczym sklepie. Cena także pozytywnie nas zaskoczy, ponieważ jest bardzo przystępna. Roślina ta sprawdza się bardzo dobrze w naszych klimatycznych warunkach oraz są bardzo odporne na mróz, pomimo tego, że stopień odporności szczególnie jest zależny od gatunku. Na przykład judaszowiec kanadyjski jest całkowicie wytrzymały na mróz. Jego pąki jednak wczesną wiosną mogą przemarzać. Musimy być na to gotowi. Oczywiście o uprawie możemy poczytać nieco więcej, aby mieć stu procentową pewność, że sobie z tym poradzimy. Jak już jednak zostało wspomniane wymagania uprawowe nie są zbyt wygórowane. Na pewno sobie z tą piękną rośliną poradzimy. Poszukajmy w sieci inspiracji, a na pewno judaszowiec pięknie wkomponuje się w nasz ogród. Przekonajmy się także w połączeniu z jakimi roślinami judaszowiec wygląda szczególnie pięknie. Okazuje się, że takich roślin nie brakuje.