11 stycznia 2024 roku odbyło się niezwykłe wydarzenie, zainspirowane wieloletnią działalnością Marcina Szczeliny, redaktora naczelnego magazynu Architecture SNOB i zorganizowane przez NOKE Architects oraz Olę Niepsuj. Znamienici goście ze środowiska artystów, grafików, projektantów i twórców wykorzystali swoje potencjały i wyobraźnie tworząc cykl linorytów, które zostaną zlicytowane w ramach aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Warsztaty „tête-à-tête” zgromadziły ponad 30 utalentowanych artystów, projektantów i twórców, którzy pod okiem Oli Niepsuj, rysowniczki i kuratorki artystycznej wydarzenia, tworzyli prace w technice linorytu. Każdy z uczestników wnosił swój własny warsztat i wizję, a prace zostały oprawione i przekazane na aukcję charytatywną WOŚP.

Wśród artystów biorących udział w wydarzeniu znalazła się Paulina Shacalis, dyrektor zarządzająca i kreatywna marki OMNIRES, która stworzyła wariację na temat współpracy, prezentując dwie dłonie w uścisku. To symboliczne przedstawienie wyraża pomoc, zaufanie do drugiej osoby, a jednocześnie subtelnie ujmuje pewną kruchość i delikatność.

Zdj. Linoryt stworzony przez Paulinę Shacalis ze Studio OMNIRES podczas warsztatów NOKE i Przyjaciele grają dla WOŚP.

Warsztat organizowany przez NOKE był dla mnie ważnym spotkaniem z inspirującą grupą ludzi, która ma wiele do powiedzenia na polu ekspresji artystycznej. Tym bardziej cieszy mnie udział w tym wydarzeniu, bo cel naszego spotkania był szczytny – mówi Paulina Shacalis.

To pierwsza edycja tego wydarzenia organizowanego przez NOKE Architects.

Zainspirował nas Marcina Szczelina (Architecture SNOB), który od 2017 roku współpracuje z Jurkiem Owsiakiem i zebrał już ponad 400 tysięcy złotych – wspomina Karol Pasternak.

Eevent „NOKE i Przyjaciele grają dla WOŚP” to rezultat zgranej współpracy Partnerów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Mecenasami wydarzenia zostały firmy: DAV Import oraz Forbo.

Sponsorzy: Cosentino, Gira, Omnires, VANK.

Partnerzy: Architecture Snob, Arctic Paper, Va Bene Cicchetti, MOD Donuts, Moya Matcha, Bar Rascal, Regina, Cafe STOR, Mysia 3, KMD Studio.

Autorzy linorytów:

Katarzyna Baumiller, Magda Bovska, Zbiok Czajkowski, Rafał Dominik, Kaja Gadomska, Red Lipstick Monster – Ewa Grzelakowska-Kostoglu, Zofia Jaworowska, Tymek Jezierski, Magdalena Karpińska, Malwina Konopacka, Igor Kubik, Joanna Kulczyńska-Dołowy, Michał Loba, Mode:lina (Jerzy Woźniak, Paweł Garus), Mikołaj Moskal, Ola Niepsuj, Dominika Olszowy, Jan Porczyński, Projekt Praga (Karolina Tunajek i Marcin Garbacki), Kasia Przezwańska, Maciej Ryniewicz, Monika Rogusz-Witkoś, Paulina Shacalis, Marcin Szczelina, Gosia Turczyńska, Jacek Walesiak, Anna Witko, Paulina Włostowska, Marta Wojtuszek, Zofia Wyganowska; 

Całe wydarzenie miało na celu zebranie funduszy na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku skupiła się na wsparciu oddechu oraz płuc dzieci i dorosłych po pandemii. Licytacja prac artystycznych będzie trwała do finału, czyli 28 stycznia 2024 roku.

O MARCE OMNIRES:

OMNIRES to polska firma o globalnym zasięgu, z ponad 30-letnim doświadczeniem, która z pasją tworzy produkty i doświadczenia wysokiej jakości, inspirujące do życia wnętrza. Firma specjalizuje się w kompleksowym wyposażeniu łazienek i kuchni, oferując szeroki asortyment produktów, takich jak armatura, akcesoria, wanny, umywalki, a także rozwiązania do strefy prysznica i WC.

Różnorodność wzorów i bogactwo kolorów w ofercie OMNIRES pozwalają na swobodny wybór estetyki i kreację indywidualnego stylu wnętrza. Firma dba o środowisko naturalne, projektując swoje produkty z pełną świadomością, uwzględniając analizę całego cyklu życia produktu. Wysoka jakość surowców i materiałów, a także zastosowanie intuicyjnych rozwiązań mających na celu ograniczenie zużycia wody i energii, to kluczowe elementy podejścia OMNIRES do zrównoważonego rozwoju.

Współpraca z uznanymi projektantami przekłada się na wyjątkowe wartości projektowe produktów marki. Kolekcje OMNIRES zdobyły liczne prestiżowe nagrody, takie jak Red Dot Design Award, Good Design, iF Design Award, German Design Award, Top Design Award, Must Have oraz Dobry Wzór. Firma jest zobowiązana do ciągłego podnoszenia standardów wzornictwa, innowacji materiałowych oraz wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych, aby sprostać oczekiwaniom klientów.