Kostka brukowa to cieszący się największą popularnością materiał wykończeniowy – sprawdza się doskonale zarówno w przypadku chodników, jak i podjazdów. Wraz z upływem czasu, jaki mija od montażu, na jej powierzchni mogą jednak pojawić się plamy. Na szczęście czyszczenie kostki brukowej nie jest trudne – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i preparat, aby cieszyć się kostką wyglądającą tak, jak w dniu, w którym została ułożona.

Co sprawia, że kostka brukowa się brudzi?

Narażona jest ona na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Wiatr, deszcz, śnieg – wszystko to może nanosić na nią różnego rodzaju substancje prowadzące do powstawania zabrudzeń. Pamiętaj, że najróżniejsze pyły to nie wszystko, co może negatywnie wpływać na jej wygląd. Istotne jest usuwanie opadających z drzew liści, a także trawy będącej pozostałością po koszeniu – zapobiegniesz w ten sposób powstawaniu trudnych do usunięcia plam. Powierzchnia kostki może zostać zabrudzona również olejem samochodowym – wystarczy drobna nieszczelność, aby na podjeździe pojawiły się zabrudzenia. Jeśli mycie kostki brukowej będzie wykonywane systematycznie, jej stan na długo pozostanie idealny.

Po jaki sprzęt sięgnąć, chcąc wyczyścić kostkę brukową?

Podstawą jest przede wszystkim dokładne usunięcie z powierzchni kostki pyłów i drobin ścierających – zrobisz to, wykorzystując nawet zwykłą szczotkę na kiju. Jeżeli na kostce znajduje się mech, postaw raczej na szczotkę z twardym włosiem – dotrze ono do najmniejszych zakamarków, dokładnie go usuwając. Jeśli chodzi o mycie, to możesz zrobić to ręcznie, ale pamiętaj, że zajmie Ci to mnóstwo czasu i będzie kosztowało Cię wiele wysiłku. Lepszym pomysłem jest maszyna do czyszczenia kostki brukowej pod postacią karchera .

Jaka maszyna do czyszczenia kostki brukowej sprawdzi się najlepiej?

Maszyny do mycia kostki brukowej dostępne na rynku są różne – nie wszystkie sprawdzają się tak samo dobrze. Jeśli chcesz mieć pewność, że to, na co wydasz pieniądze, pozwoli Ci w łatwy, a przede wszystkim skuteczny sposób zająć się nawierzchnią wykonaną z kostki, tym, na co powinieneś zwrócić uwagę jest myjka do kostki brukowej Karcher oferowana przez sklep internetowy ErpixKarcher24.pl. Jest to myjka ciśnieniowa – doskonale poradzi sobie z większością zabrudzeń, skutecznie usuwając je z powierzchni podjazdu czy chodnika.

Myjka do kostki brukowej Karcher – na co zwrócić uwagę, chcąc ją kupić?

Jeśli interesuje Cię myjka do kostki Karcher, pamiętaj, że w sprzedaży znajdziesz urządzenia różniące się między sobą ceną oraz wieloma parametrami, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Tym, co ma ogromne znaczenie jest przede wszystkim wielkość powierzchni wymagająca czyszczenia, a także to, jak mocno jest zabrudzona. To właśnie pod tym kątem należy dobrać ciśnienie myjki. Dostępny jest Karcher do mycia kostki generujący ciśnienie od 100 do aż 180 barów. Jeśli planujesz myć jedynie niewielki i mało zabrudzony chodnik wokół domu, z powodzeniem możesz postawić na Karcher do mycia kostki brukowej o niskiej wydajności, a więc taki generujący ciśnienie na poziomie około 110 barów (klasa wydajności K2). Jeżeli jednak zabrudzenia są silne, a kostki do umycia jest naprawdę dużo, wybierz myjkę o klasie wydajności minimum K5.

Mycie kostki brukowej Karcherem to najlepszy wybór, jeśli chcesz skutecznie usunąć nawet uporczywe zabrudzenia. Wystarczy dobrać urządzenie do wielkości czyszczonej powierzchni, a także stopnia zanieczyszczenia, aby pozbyć się uciążliwych i szpecących plam. Jeśli interesuje Cię czyszczenie kostki brukowej Karcherem, pamiętaj, aby urządzenie kupić od sprawdzonego sprzedawcy. To gwarancja oryginalności sprzętu, a tym samym skuteczności jego działania.