Meble do kuchni kupujemy na wiele lat. Dlatego warto przed urządzeniem kuchni dobrze przemyśleć i sprecyzować własne potrzeby. Cenne są rozmowy i porady architektów, doradców sprzedaży, stolarzy. Warto podpytać też innych, rodzinę i przyjaciół, o interesujące nas kwestie. Przejrzeć magazyny wnętrzarskie w poszukiwaniu inspiracji i najnowszych trendów aranżacyjnych, do których niewątpliwie zaliczają się gotowe kuchnie narożne.

Zestawy narożne mebli kuchennych

Gotowe kuchnie narożne posiadają wiele zalet. Są funkcjonalne, a do tego pięknie się prezentują we wnętrzu. Praktyczne i eleganckie zyskują coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, układ w kształcie litery L sprawdza się w małych i większych kuchniach, jest ergonomiczny i pozwala zagospodarować każdy wolny centymetr. Kuchnia rogowa posiada wiele możliwości wykorzystania. Ma potencjał, z którego możemy czerpać na wiele sposobów.

Dobrze urządzona kuchnia jest pomysłowo urządzona, komfortowa i wykonana z wysokiej klasy materiałów, aby służyć domownikom jak najdłużej. Nie ma w niej miejsca na szukanie potrzebnych rzeczy. Każda rzecz ma tu swoje miejsce – talerze, filiżanki, zapasy żywności.

Meble kuchenne narożnikowe pasują do różnych typów kuchni – zamkniętej lub otwartej na salon, w której meble kuchenne nawiązują często stylistyczne do wystroju pokoju. Meble kuchenne narożnikowe pozwalają na dobrą organizację pracy i na zachowanie w kuchni porządku. W asortymencie sklepów meblowych dostępne są gotowe modele tego rodzaju kuchni. W ofercie sklepu marus.pl znajdują się eleganckie i funkcjonalne linie mebli kuchennych narożnych, wykonanych z najwyższych jakościowo materiałów. Meble zapewniają wygodę użytkowania i maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Firma Maruś oferuje stylowy i ponadczasowy design mebli i regałów kuchennych narożnych.

Meble kuchenne narożne są tak zaprojektowane, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Praktyczny trójkąt

Gdy mowa o kuchni narożnej trójkąt roboczy, czyli rozmieszczenie mebli kuchennych na planie trójkąta. Taki schemat pozwala zachować właściwe odległości między trzema strefami – zmywania, gromadzenia zapasów (lodówka i spiżarnia) oraz gotowania (płyta grzewcza i piekarnik). Przestrzeń między strefami powinien wypełniać blat, na którym można przygotowywać posiłki, układać zakupy itp. Zlewozmywak i lodówka powinny znajdować się niedaleko siebie. Płyta grzewcza po drugiej stronie. Wszystkie elementy tego typu zabudowy kuchennej są w zasięgu ręki, nie ma między nimi dużej odległości. Dzięki temu gotowanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Nie musimy biegać po kuchni w poszukiwaniu niezbędnych akcesoriów. Tu każda rzecz ma swoje miejsce.

Komplety narożnych mebli kuchennych składają się z szafek stojących i z konstrukcji wiszących. Liczba szafek zależy od metrażu kuchni, jej architektonicznych możliwości oraz potrzeb i życzeń klientów. Sposobów aranżacji kuchni rogowej jest wiele. Kuchnia rogowa to możliwości i zestawienia, które gwarantują niesamowity komfort użytkowania na długie lata.