Styl japandi, będący połączeniem skandynawskiej prostoty i japońskiego minimalizmu, zdobywa coraz większe uznanie wśród osób poszukujących spokoju i harmonii we własnym domu. Dążenie do tego, aby nasza przestrzeń życiowa była miejscem wyciszenia i codziennego komfortu, jest dobrze zrozumiane przez architektów z pracowni Interiorsy. Projektując wnętrze domu w Konstancinie, Marta Iglewska i Radosław Wójcik zdecydowali się właśnie na ten styl aranżacyjny.

Dom charakteryzuje się otwartością i brakiem sztucznych podziałów, co sprawia, że wnętrza są jasne i dobrze doświetlone. W projekcie dominuje aranżacyjna harmonia i porządek, które są kluczowe dla stylu japandi. Realizacja ta wpisuje się w dotychczasowe dokonania pracowni Interiorsy, znanej z tworzenia przestrzeni w pełni odpowiadających na potrzeby i styl życia swoich klientów, przy jednoczesnym zachowaniu spójności z wybranym stylem aranżacyjnym.

W 2024 roku we wnętrzach nadal królować będzie, niosąca spokój i wprowadzająca w nasze życie równowagę, natura. Stąd możemy się spodziewać, że na liście modnych stylów aranżacyjnych swą wysoką pozycję utrzyma japandi, łączący to co najlepsze w skandynawskim designie i japońskim minimalizmie. Wsłuchując się w potrzeby inwestorów i dążąc do tego, by ich dom stał się prawdziwą oazą spokoju, zaproponowaliśmy projekt wnętrz właśnie w tym stylu – mówi architekt Radosław Wójcik.

Wnętrza domu w Konstancinie są świadectwem mistrzowskiego wykorzystania naturalnych materiałów, harmonijnie połączonych z designem inspirowanym światem przyrody, co idealnie rezonuje z zasadami stylu japandi. Ten unikatowy styl aranżacyjny jest połączeniem najlepszych cech skandynawskiej prostoty z japońską filozofią aranżacji, stawiając na minimalizm, porządek i subtelność. Neutralna, spokojna paleta barw tworzy atmosferę relaksu i harmonii, zaś naturalne światło jest tutaj kluczowym elementem, wprowadzanym do wnętrza przez obszerne okna, które nie tylko rozjaśniają przestrzeń, ale i otwierają ją na otoczenie. Dodatkowo, oryginalne, organicznie ukształtowane lampy dodają wnętrzom wyjątkowego charakteru. Całość dopełnia starannie dobrany wystrój, w którym obłe, naturalne formy odzwierciedlają piękno otaczającej przyrody, podkreślając jej centralną rolę w koncepcji projektowej. Dzięki takim rozwiązaniom, wnętrza te stają się oazą spokoju, idealnie odpowiadającą na współczesne poszukiwania równowagi i bliskości z naturą.

Lniane tkaniny, jasne, neutralne kolory, naturalne drewno oraz kamień pozwalają tworzyć harmonijne tło dla obłych, nieregularnych w formie mebli inspirowanych światem przyrody. To wszystko w towarzystwie roślin zielonych, które przywołują na myśl powrót na łono natury, wprowadzając atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi i relaksacji w domowym zaciszu – dodaje Marta Iglewska.

W otwartej strefie dziennej doświadczamy uspokajającego wpływu natury, gdzie przestrzeń tworzy jednolitą całość, rozdzieloną tylko przez funkcjonalne przeznaczenie poszczególnych części. Elegancka w swej jednorodności, zawdzięcza swój charakter spójnej palecie barw, konsekwentnemu wykorzystaniu materiałów oraz meblom i akcesoriom utrzymanym w podobnym stylu. Mimo jasno określonych funkcji, strefy nie naruszają swoich granic, co gwarantuje komfort użytkowania.

Salon to królestwo ogromnej, narożnej sofy o miękkich, zaoblonych formach, zachęcających do relaksu. Kuchnia, pomimo swej elegancji, pozostaje funkcjonalna dzięki braku górnych szafek. Serce domu, czyli jadalnia, zorganizowana jest wokół solidnego drewnianego stołu, otoczonego krzesłami z charakterystyczną wiedeńską plecionką.

W designie japandi pompatyczne dekoracje ustępują miejsca meblom i oświetleniu o wyrafinowanych formach, nawiązujących do natury. Drzewo, będące wizualnym łącznikiem wnętrza z zewnętrzem, podkreśla naturalny charakter domu, jednocześnie zapraszając do eksploracji bardziej intymnych przestrzeni. Biblioteczka przy wejściu wprowadza ciemniejsze tonacje, które osiągają kulminację w sypialni i łazience. Te prywatne przestrzenie odznaczają się wyraźniejszym akcentem, jak kamień w łazience czy łóżko z ciemnego drewna w sypialni, jednakże pozostają wiernie zakorzenione w zasadach japandi.

Japoński minimalizm, celebrujący zrównoważenie przeciwieństw, pozwala na stworzenie spójnego wnętrza, w którym jasne i ciemne barwy współgrają, tworząc harmonijną przestrzeń. Nieobciążone nadmiarem, te minimalistyczne i eleganckie wnętrza są oazą spokoju, zachęcając do odpoczynku i cieszenia się bliskością z naturą.