Optymalizacja kosztów to ważny element prawidłowego funkcjonowania każdej firmy. Kluczem do utrzymania rentowności przedsiębiorstwa są: bieżąca analiza kosztów, redukcja zbędnych wydatków czy negocjacje z kontrahentami. Warto się przyjrzeć również takiej kwestii jak metoda zasilania wózków widłowych. W poniższym artykule zestawimy takie metody zasilania jak olej napędowy i napęd elektryczny z butlą gazową. Okazuje się bowiem, że butla gazowa do wózka widłowego to duża oszczędność w porównaniu do innych źródeł energii.

Butla gazowa do wózka widłowego – dlaczego warto?

Jednym z najbardziej efektywnych źródeł zasilania jest butla gazowa do wózka widłowego. Najważniejsze zalety tego rozwiązania to:

  • Uniwersalność – wózek widłowy zasilany butlą gazową może być użytkowany zarówno w hali, jak i na otwartym terenie.
  • Odporność na korozję – aluminium, z jakiego wykonana jest butla, zapobiega pojawieniu się korozji (tak wewnątrz, jak i na zewnątrz butli).
  • Minimalny czas przestoju – wymiana pustej butli na nową nie zabiera dużo czasu.
  • Mniejsza waga – aluminiowa butla jest w pełni bezpieczna, ale jej dodatkową zaletą jest niska waga. Butla jest dużo lżejsza niż stalowa.

Warto przyjrzeć się tej ostatniej kwestii. Niższa waga wynika z zastosowanego surowca. Butle do wózków widłowych, wykonane z aluminium wyróżniają się niską wagą – nawet mimo 15 kg ładunku (standardowa butla ze stali ma zaledwie 11 kg ładunku).

Taka butla jest aż o 36% bardziej ładowna niż butla stalowa. Butle do wózków widłowych wymienia się bez najmniejszego problemu, a sama wymiana może odbywać się rzadziej. W związku z tym praca na wózkach widłowych jest płynna, a operatorzy mogą się skupić na wykonywaniu obowiązków.

Gdzie kupować butle gazowe do wózków widłowych?

To bardzo ważne, aby gaz do wózków widłowych pozyskiwać od sprawdzonego dostawcy. Zamawiaj gaz dla firm, ponieważ jest to oferta przygotowana typowo dla przedsiębiorstw. Gaz do widlaka jest w korzystnej cenie, a jednocześnie ma doskonałą jakość. Kupuj gaz do wózków u wiodących i najbardziej doświadczonych dystrybutorów gazu płynnego na polskim rynku.

Butla do widlaka (butla propan-butan do wózka widłowego) musi być napełniana wyłącznie przez wykwalifikowanych pracowników rozlewni gazu. Butla lpg do wózka widłowego podlega też okresowej kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. Wszelkie atesty znajdują się na otrzymanej od dystrybutora butli gazowej do widlaka. Na korpusie butli przy pomocy specjalnych numeratorów wybite są też kolejne terminy kontroli UDT.

Trzeba pamiętać, że niebezpieczeństwo wybuchu czy pożaru stwarza każda nieprawidłowo przechowywana lub transportowana butla gazowa. Wózek widłowy musi być wyposażony tylko w sprawdzone butle gazowe do wózków widłowych. Taką pewność masz wtedy, kiedy zaopatrujesz się w renomowanej rozlewni gazu. Wówczas butla gazowa do widlaka jest w pełni bezpieczna.

Butla gazowa do wózka widłowego – wydajna i oszczędna

Butla z gazem do wózka widłowego to rozwiązanie, które zapewni twojej firmie duże oszczędności. Jak wspomnieliśmy – korzystanie z butli gazowych od sprawdzonego dostawcy jest w pełni bezpieczne. Ponadto zasilanie wózka gazem płynnym w butlach gazowych jest dużo bardziej wydajne.

Butle gazowe są skonstruowane w taki sposób, by umożliwiać maksymalne wykorzystanie gazu w wózku widłowym. Propan-butan cechuje się wysoką wydajnością energetyczną. Oznacza to, że wózki widłowe zasilane tym paliwem mają długi czas pracy na jednym zbiorniku gazu. Co równie istotne – gaz LPG jest paliwem nietoksycznym, a więc bardziej ekologicznym.

Warto wspomnieć również o tym, że butla gazowa do widlaka zmniejsza zużycie świec zapłonowych i podzespołów. Wózki są łatwiejsze w konserwacji. Dzieje się tak dlatego, że LPG to gaz o czystym spalaniu. Jak widać – zalet korzystania z butli do wózków widłowych jest całkiem sporo. Jest to rozwiązanie, które z całą pewnością pomoże zadbać o optymalizację kosztów w twoim przedsiębiorstwie.