Na zlecenie Forbo Flooring Studio Stefan Scholten zbadało efekty kolorystyczne i postrzeganie linoleum meblowego. Zainspirowany wyjątkową naturalnością linoleum, projektant stworzył delikatne odcienie Clay, Leather i Walnut. Projekt „Nie za mało, nie za dużo” będzie można wkrótce obejrzeć w jednym z najbardziej znakomitych miejsc na mapie światowego designu, Galerii Rossana Orlandi. Wystawa przy ul. Via Matteo Bandello 14 w Mediolanie będzie trwać od niedzieli 16 kwietnia do 23 kwietnia 2023 roku.

Okładzina do zadań specjalnych

Meble z linoleum, takie jak biurka, krzesła, taborety, szafy, drzwi, lady a nawet ścianki działowe, nie tylko wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko, są także bardzo wygodne i ciepłe w dotyku. Ten naturalny i wyjątkowy materiał ma jeszcze jedną ogromnie ważną zaletę; nie widać na nim odcisków palców! Okładziny FORBO są z natury elastyczne, dlatego często wykorzystuje się je do tworzenia miękko zakrzywionych i organicznych kształtów. Wyróżniają się zarówno pod względem wyglądu, jak i długiego czasu użytkowania, tworząc praktycznie niezniszczalne powierzchnie.

Oryginalny przepis

Stefan Scholten, światowej sławy projektant i czołowy przedstawiciel holenderskiego wzornictwa, w ostatnich latach pracował dla prestiżowych klientów, takich jak HAY, Maharam, Cappellini, Nanimarquina czy 1616 / Arita. Obecnie postrzegany jest jako jeden z najbardziej ekscytujących i innowacyjnych projektantów na świecie. Znany z nieoczekiwanego użycia kolorów oraz kunsztownie wykonanych przedmiotów, stosuje swój charakterystyczny styl w wielu nagradzanych konceptach. Jego projekty są nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale także bardzo wyraziste. Podejście Scholtena jest znane jako atelier-method-of-working. Podczas procesu projektowania „myśli” jak najwięcej rękami. Szkicuje, rysuje i miesza kolory, do momentu powstania oryginalnego i nowego projektu.

Opierając się na jego unikalnym postrzeganiu wzornictwa, Forbo Flooring zwróciło się do Scholtena ze specjalnym zadaniem. Projektant przestudiował oryginalną recepturę i właściwości linoleum meblowego FORBO. „Chciałem zrozumieć ten materiał, oparty na oryginalnych właściwościach. Jako punkt odniesienia użyłem naturalnych materiałów, które można znaleźć we wnętrzach, takich jak drewno, skóra, ceramika i tekstylia, szukając oryginalnych niuansów. Efekt końcowy odzwierciedla wartość emocjonalną, a jednocześnie optymalnie nadaje się do zastosowania”.

Żywe podłoże

Podczas Fuorisalone, Milan Design Week 2023, Forbo Flooring i Studio Stefan Scholten zaprezentują „Nie za mało, nie za dużo”. O swoim projekcie Stefan Scholten mówi: „W Spazio Rossana Orlandi pokażemy trzy nowe kolory: Clay, Leather i Walnut, uzupełnione istniejącymi ciepłymi odcieniami szarości Pebble i Mushroom. Linoleum meblowe ma cienki podkład papierowy, co sprawia, że jest bardzo elastyczne i łatwe w aplikacji, dzięki czemu doskonale nadaje się jako materiał obiciowy do płaszczyzn pionowych, poziomych i zakrzywionych. W Mediolanie prezentujemy tę okładzinę w konfiguracji graficznej. Aby zademonstrować idealne zastosowanie Furniture Linoleum, zaprojektowałem stół i taboret. Matowego, ciepłego, naturalnego dotyku Furniture Linoleum nie da się połączyć z żadnym lakierem ani innym wykończeniem. Nie za mało, nie za dużo pokaże linoleum meblowe jako ponadczasowe, solidne wykończenie, które powstało z myślą o współczesnych zastosowaniach wnętrzarskich”.

O FORBO

Forbo Flooring jest producentem szerokiej gamy wykładzin podłogowych z linoleum, winylu a także tekstyliów w postaci arkuszy, płytek i desek. Poszczególne kolekcje są stosowane na całym świecie, we wszystkich możliwych segmentach, takich jak opieka zdrowotna, edukacja, handel detaliczny, rekreacja i hotelarstwo, biura itp. Międzynarodowy zespół projektantów co roku opracowuje wewnętrzny raport trendów i globalną kartę kolorów, które stanowią inspirację dla przyszłych kolekcji. Dzięki programowi zrównoważonego rozwoju Going Round, Moving Forward firma poszukuje najbardziej zrównoważonych rozwiązań dla wszystkich kolekcji na drodze do pełnego obiegu zamkniętego. Szczególną kategorią w portfolio jest linoleum meblowe – produkt, który zainspirował do tej pory wielu producentów mebli i kuchni na całym świecie.

Nie za mało, nie za dużo

Milan Design Week 16-23 kwietnia 2023 r

Godzina: 09:30 – 20:00 | Darmowy dostęp

* 16.04 start o 12.30

Rossana Orlandi Gallery, Via Matteo Bandello 14 w Mediolanie

Więcej na: www.forbo.com