Odpowiednie przygotowane domy na sprzedaż szybciej i skuteczniej znajdują kupców. Od czego to zależy i dlaczego warto zadbać o kilka kluczowych kwestii? Jakie wrażenie chcemy wywrzeć na potencjalnym kupcy? Sprawdź nasze rady i dowiedz się jak odpowiednio przygotować dom na sprzedaż! 

  1. Dlaczego odpowiednio przygotowane mieszkanie sprzeda się szybciej oraz w lepszej cenie?
  2. Przede wszystkim czystość-dom wolnostojący musi być dokładnie wysprzątany 
  3. Jak konkurować z ofertą sprzedaży nowych domów? – zadbaj o przyjemny zapach 
  4. Dom położony w pięknej okolicy – usuń niepotrzebne dodatki oraz bibeloty 
  5. Niewielki dom parterowy – zadbaj o wrażenie otwartej przestrzeni 
  6. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – uprzątnij ogród 

Domy na sprzedaż powinny być schludne, zachęcające i  przestronne. Nie każde są takie na co dzień, lecz w chwili sprzedaży, każdemu powinno zależeć na tym, aby wyeksponować główne atuty nieruchomości. W większości przypadków nie jest to trudne i wymaga jedynie niewielkiego nakładu pracy. W efekcie jednak można znacząco wpłynąć na czas całego procesu sprzedaży, a często także na cenę. 

Dlaczego odpowiednio przygotowane mieszkanie sprzeda się szybciej oraz w lepszej cenie?

Zastanawiając się, jak przygotować dom do sprzedaży, wiele osób ma wątpliwości, czy jest to rzeczywiście opłacalny wysiłek. Niemniej jednak zarówno gotówka za sprzedaż, jak i czas właścicieli są cenne. Komfortowy dom, który już od wejścia zachęca do pozostania w nim na dłużej, można sprzedać szybko i w atrakcyjnej cenie. 

Sprawdź, jak wyglądają mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim: https://kazo.pl/domy/aleksandrow-lodzki

Przede wszystkim czystość – dom wolnostojący musi być dokładnie wysprzątany 

Domy na sprzedaż, zarówno te w zabudowie szeregowej, jak i wolnostojące przed wystawieniem na sprzedaż należy dokładnie wysprzątać. Jest to kwestia nie tylko pierwszego wrażenia, ale również dokładnych oględzin budynku. Dzięki temu potencjalni klienci chętniej obejrzą cały dom oraz rozważą jego zakup, jeśli nie będą mieli poczucia, że konieczne będą kompleksowe porządku wymagające intensywnej chemii i wielu godzin pracy. 

Jak konkurować z ofertą sprzedaży nowych domów? – zadbaj o przyjemny zapach 

Domy na sprzedaż, zarówno domy jednorodzinne, jak i te w zabudowie szeregowej, muszą robić dobre pierwsze wrażenie. Przytulne pomieszczenia, świeże kwiaty, uporządkowana przestrzeń oraz czysty zapach wywołają dobre skojarzenia już podczas pierwszych kilku minut. Przyjemny zapach pozwoli zachęcić kupujących do wejścia dalej. Może być to zarówno zapach świeżości, np. czystego prania, jak zapach kawy, ciasta lub delikatnych oraz nienachalnych kwiatów. 

Dom położony w pięknej okolicy – usuń niepotrzebne dodatki oraz bibeloty 

Domy lepiej się sprzedadzą, jeśli już od progu potencjalni kupcy będą mogli wyobrazić sobie w nim swoje rzeczy. Z tego względu warto usunąć zdjęcia oraz rodzinne pamiątki. Ten dom szuka nowej rodziny, nie ma więc potrzeby eksponować poprzedniej. 

Chcesz sprzedać dom w Pabianicach? Wejdź tutaj i wystaw swoje ogłoszenie za darmo: https://kazo.pl/domy/pabianice_pabianicki

Niewielki dom parterowy – zadbaj o wrażenie otwartej przestrzeni 

Dom jednorodzinny, niezależnie od metrażu lub powierzchni działki, warto tak przygotować, aby sprawiał wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. W tym celu warto usunąć zagracające przestrzeń przedmioty, niepotrzebne meble, rośliny doniczkowe czy przytłaczające dywany lub ciężkie zasłony.