Regał industrialny to uniwersalny, a zarazem efektowny mebel, który znajdzie zastosowanie w aranżacji niemal każdego wnętrza. Można w nim przechowywać książki lub drobne domowe szpargały, sprawdzi się również w roli ekspozycji na ciekawe ozdoby i dekoracje. Zobacz najmodniejsze modele regałów industrialnych.

Jak wygląda regał industrialny?

Styl industrialny wywodzi się z okresu recesji w Stanach Zjednoczonych, kiedy to na mieszkania adaptowało się opuszczone fabryki. Cechą charakterystyczną takich mieszkań była otwarta przestrzeń i materiały, jak drewno, metal, beton oraz szkło, czyli wszystko to, co pierwotnie znajdowało się w fabrycznych wnętrzach. Do tego dochodziły również widoczne elementy instalacji czy charakterystyczne lampy-reflektory. Regał industrialny powinien być zatem wykonany ze wspomnianych wcześniej materiałów. Forma mebla jest zazwyczaj oszczędna, co przekłada się na funkcjonalność, ale również na charakterystyczny wygląd. Nie oznacza to jednak, że regał industrialny to mebel bez wyrazu. Nieskomplikowana forma idzie tu w parze z ciekawym wykonaniem.

Do jakich wnętrz pasuje regał industrialny?

Regały industrialne komponują się z różnymi stylami. Idealnym połączeniem jest zestawienie tego mebla ze stylem skandynawskim, ponieważ jest świetnym przełamaniem neutralnej i jasnej stylistyki scandi i doda aranżacji charakteru. Regał industrialny w połączeniu z dodatkami w stylu skandynawskim będzie się pięknie prezentował. Regały w stylu industrialnym dobrze wyglądają również we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Prostota regałów znajduje wspólny mianownik z pozostałymi elementami wystroju. Do jakich pomieszczeń pasuje regał industrialny? Idealnym miejscem jest oczywiście salon. Na regale możesz wyeksponować pamiątki z podróży, książki czy ciekawe dekoracje, czy ozdoby. Dobrą opcją jest również sypialnia oraz kuchnia. Na otwartych półkach możesz ustawić piękną zastawę kuchenną i akcesoria niezbędne do gotowania. Takie rozwiązanie sprawi, że kuchnia nabierze modnego wyglądu.

Regał industrialny – najmodniejsze modele

Regał industrialny jak drabina

Regał w kształcie drabiny - praktyczna dekoracja do Twojego domu
Regał industrialny jak drabina

Regał w takiej formie składa się z metalowej ramy zamontowanej tak, aby przypominała rozstawną drabinę oraz z drewnianych półek, najczęściej w różnych rozmiarach. Całość prezentuje się bardzo efektownie, a regał świetnie nadaje się do wyeksponowania dekoracji.

Regał industrialny metalowy i szklany

Ten minimalistyczny regał składa się z metalowego stelaża i szklanych półek, dzięki czemu sprawia lekkie wrażenie. Piękny efekt daje również światło przedzierające się przez szklane półki.

Regał industrialny z metalu i drewna

Regał wykonany z tych materiałów jest solidny i prezentują się znakomicie. Będzie świetną opcją do zaprezentowania książek.

Regał industrialny na kółkach

Taki regal ma zwykle wysokość ok. 120 cm, ale jest dość szerokie. Dzięki temu może pełnić również funkcję domowego wózka, który można swobodnie przemieszczać po mieszkaniu w zależności od bieżących potrzeb.

Regał industrialny zamykany

Regał wyposażony w zamykane szafki jest bardzo praktyczny, ponieważ za zamkniętymi drzwiczkami można ukryć pudełka lub kosze na najdrobniejsze szpargały — w ten sposób łatwo utrzymać porządek. Dodatkowym atutem jest urozmaicona forma, którą nadają najczęściej drewniane lub metalowe drzwiczki szafek.

Regał industrialny wiszący

Regały w takiej formie często dostępne są w nietypowych kształtach, np. rombu czy okręgu. Nie są tak pojemne, jak regały stojące, ale mogą być dobrym uzupełnieniem stylizacji domowego biura — staną się dodatkowym miejscem do przechowywania akcesoriów.