Silestone® by Cosentino debiutuje z drugą kolekcją powierzchni hybrydowych, reprezentując odświeżony wizerunek korporacyjny, niedawno ogłoszony przez firmę. Kampanię towarzyszącą premierze, zatytułowaną „The Metamorphosis”, wspiera Cindy Crawford – modelka i międzynarodowa ikona mody.

Nowa seria, zainspirowana marmurem, nosi nazwy Ethereal Dusk, Ethereal Haze, Ethereal Glow i Ethereal Noctis, oddające piękno nieba w różnych momentach dnia. Silestone Ethereal jest najnowszą propozycją od Cosentino, wykorzystującą innowacyjną technologię HybriQ+®, charakteryzującą się zmniejszoną zawartością krzemionki krystalicznej i zaawansowanym procesem produkcji wielkoformatowych płyt. Ta kolekcja jest wyrazem zaangażowania w dziedzinie designu, innowacji oraz zrównoważonego rozwoju, prezentując wyrafinowane kolory na białym tle jako nową interpretację trendu wykorzystania marmuru w projektowaniu wnętrz. Seria Ethereal oferuje cztery odcienie: Ethereal Dusk, Ethereal Haze, Ethereal Glow i Ethereal Noctis, które zapraszają do odkrywania piękna nieba przy wschodzie i zachodzie słońca.

Ethereal Dusk wprowadzi element nowoczesności i awangardy do wnętrz wielkich metropolii. Jego niebieskawe żyłkowanie wnosi do przestrzeni świeżość i innowacyjność, symbolizując spokojny i poważny moment wschodu słońca, gdy noc powoli ustępuje miejsca światłu.

Ethereal Haze wyróżnia się dynamicznym spektrum szarości, nadając każdemu pomieszczeniu niepowtarzalny styl i charakter. Ten odcień harmonijnie łączy spokój z wyrazistością, oferując efekt gradientu, który płynnie przenika przez jasne, neutralne tło. Ethereal Haze zaprasza do wnętrza, w którym chmury poruszone wiatrem tworzą iluzję harmonii i spokoju, idealnie komponując się w salonach, kuchniach i łazienkach.

Ethereal Glow to esencja czystej, klasycznej elegancji. Złocisto-szare żyłkowanie na subtelnie zabarwionym białym tle wprowadza do dużych płyt delikatny akcent kolorystyczny, nawiązując do zachodzącego słońca, jego ciepłych barw i blasku. Ta propozycja jest rozwinięciem popularności koloru Silestone Eternal Calacatta Gold, oferując nową interpretację klasyki.

Ethereal Noctis definiuje się przez wyrafinowanie. Jego delikatne, białe tło przełamane jest krótkimi żyłkami w odcieniach szarości i czerni, tworząc na powierzchni efekt kontrastu i głębi. Inspiracją dla tego odcienia jest enigmatyczna ciemność nieba po zachodzie słońca, co nadaje wnętrzom tajemniczy i elegancki charakter.

Kolekcja Silestone Ethereal została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii HybriQ+®, nowatorskiego rozwiązania opracowanego przez Cosentino. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2020 roku, HybriQ+® stanowi przełom w rozwoju marki Silestone, oznaczając krok naprzód w kierunku zrównoważonej produkcji. Ten nowy proces produkcyjny odzwierciedla zaangażowanie Cosentino w ochronę środowiska, promowanie gospodarki cyrkularnej i dążenie do zrównoważonego rozwoju. Dzięki zastosowaniu technologii HybriQ+®, w procesie produkcji wykorzystywanych jest 99% wody z recyklingu oraz 100% energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, a także co najmniej 20% materiałów z odzysku.

Dowiedz się więcej na www.cosentino.com.