Efektywne zarządzanie energią w budynku staje się możliwe dzięki zastosowaniu szczelnej warstwy termoizolacji. Firma Soudal proponuje wykorzystanie pianki natryskowej Soudafoam SPF, która skutecznie zatrzymuje ciepło wewnątrz domu.

Poliuretanowa pianka natryskowa to innowacyjny materiał do izolacji różnych elementów budynku. Dzięki swojej precyzji doskonale pokrywa nieregularne powierzchnie, swobodnie docierając do trudno dostępnych miejsc i tworząc jednolitą warstwę pozbawioną mostków termicznych. Istotnymi cechami tego rozwiązania są także lekkość warstwy izolacyjnej, jej długotrwała trwałość oraz szybkość przeprowadzania prac termoizolacyjnych. W ofercie firmy Soudal znajdziemy pianki natryskowe najwyższej jakości, obejmujące piankę Soudafoam SPF otwartokomórkową, piankę Soudafoam SPF zamkniętokomórkową oraz natryskową piankę termoizolacyjną w sprayu.

Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa dedykowana jest zastosowaniom wewnętrznym. Doskonale sprawdzi się przy izolacji poddasza, podłóg oraz ścian (od strony wewnętrznej). Charakteryzuje się strukturą z dominującymi komórkami otwartymi, co oznacza pełną paroprzepuszczalność i efektywne zapobieganie tworzeniu się pleśni w pomieszczeniu.

Pianka Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa umożliwia skuteczną termoizolację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Złożona w 97% z komórek zamkniętych, jest wodoszczelna i nieprzepuszczalna dla wilgoci. Popularnie wykorzystywana jest do izolacji dachów, stropów, ścian zewnętrznych oraz do hydroizolacji fundamentów.

Pianka termoizolacyjna w sprayu została stworzona z myślą o aplikacji standardowym pistoletem do pian. Doskonale sprawdza się przy izolacji mniejszych konstrukcji, szczelnieniu stolarki otworowej, ścian i sufitów, a także przy tłumieniu dźwięków wokół przepustów i przejść rurowych. Dostępna jest również w wersji z wbudowanym aplikatorem Genius Gun, ułatwiającym dozowanie preparatu jedną ręką i zwiększającym bezpieczeństwo użytkownika, zwłaszcza przy pracach na wysokości.

Aby uzyskać więcej informacji na temat pianek natryskowych Soudal, zapraszamy do odwiedzenia stron www.soudal.pl i www.domszczelny.pl.