Przemysław Powalacz, obecny Prezes Zarządu Geberit Sp z o.o., podjął decyzję o odejściu z Grupy Geberit i poszukiwaniu nowych wyzwań w innych dziedzinach biznesowych. W firmie Geberit będzie nadal pełnił swoje obowiązki do końca sierpnia.

Przemysław Powalacz rozpoczął swoją karierę w Grupie Sanitec w kwietniu 2004 roku i od samego początku zajmował stanowiska kierownicze w obszarach sprzedaży i marketingu. W 2006 roku objął funkcję Dyrektora Marketingu i Sprzedaży oraz Członka Zarządu regionu CEE, który obejmował również Rosję i Ukrainę. W latach 2008-2015 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Sanitec Koło oraz Senior Vice President CEE na poziomie korporacyjnym. Od kwietnia 2015 roku zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu Geberit Sp. z o.o.

W trakcie swojej długoletniej kariery Przemysław Powalacz był inicjatorem i sponsorem kluczowych projektów biznesowych, które przyczyniły się do wzrostu znaczenia i renomy marek Koło i Geberit w ramach korporacji Sanitec i Geberit. Aktywnie wspierał inwestycje modernizacyjne w zakładach produkcyjnych w Polsce i na Ukrainie w latach 2008-2015. Odgrywał również istotną rolę w rozwoju działalności na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w udanym procesie integracji procesów handlowych obu organizacji po 2015 roku.

W swoim podsumowaniu kariery Przemysław Powalacz podkreślił, że przez niemal 20 lat zdobył wiele cennych doświadczeń. Jego zaangażowanie oraz wsparcie ze strony współpracowników sprawiły, że każdego dnia czuł motywację do rozpoczynania nowych projektów, spotykania się z zespołem w celu ciągłego doskonalenia działań oraz nawiązywania kontaktu z klientami, od których czerpał liczne nauki dotyczące rynku, pokory i prawdziwego partnerstwa.

Aktualnie trwa proces nominacji na stanowisko Prezesa Zarządu Geberit Sp. z o.o., o czym informacje zostaną podane w najbliższym czasie.