Nawet w obrębie jednego gatunku nie ma dwóch takich samych drzew. To sprawia, że każda przygotowana z nich deska jest unikalna, jedyna w swoim rodzaju – a stworzone z nich podłogi wyróżniają się estetyką oraz wyjątkowym charakterem, który sprawia, że każde wnętrze nabiera indywidualnych cech oraz… Duszy. Wnętrze luksusowe jest przede wszystkim eleganckie, przemyślane, a przy tym miłe w użyciu – taki efekt dają na przykład drewniane podłogi!

Szlachetność drewna i wysoka jakość wykończenia podłogi

Drewno jest uważane za jeden z najszlachetniejszych materiałów stosowanych w wykończeniach wnętrz. Stawia się je na równi z granitem czy marmurem – i trudno się temu dziwić. Przy odrobinie troski ze strony domowników może przetrwać wieki, a dodatkowo pięknie się starzeje i z czasem tylko nabiera charakteru!

Co więcej, drewno jest również surowcem ekologiczny, a do tego można odnawiać je, regenerować, a nawet zmienić jego charakter, nadając mu nowy kolor. To sprawia, że trudno wyobrazić sobie lepszą inwestycję, jeśli chodzi o pokrycie podłóg.

Oczywiście, podłoga drewniana podłodze drewnianej nierówna – przy produkcji klepek stosowane są różne technologie oraz wykończenia, co sprawia, że niektóre z nich wyróżniają się szczególną trwałością oraz estetyką wykonania. Poza tym wygląd parkietu zależy również od sposobu ułożenia desek – inna podłoga sprawdzi się w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu, a inna w mieszkaniu urządzonym w stylu paryskim czy glamour.

Warto też zawrócić uwagę na to, skąd jest surowiec. Przykładowo w podłogach Kaczkan surowiec, który stanowi warstwę górną – dąb szypułkowy – pochodzi z Polskich lasów. Stawiamy na najlepsze drewno z certyfikatem PEFC i FSC. Z kolei warstwę dolną naszej podłogi wykonujemy sami w tartaku, w postaci lameli sosnowych, lub kupujemy od wiodącego polskiego producenta sklejkę liściastą.

Podłoga Wild in the Wods pokazuje całą urodę naturalnego, surowego drewna dębowego w jego najszlachetniejszej odsłonie fot. kaczkan.com (Fotomohito)

Życie luksusowej podłogi zaczyna się od surowca, następnie ważny jest sposób obróbki, stworzenie odpowiednich kolorów, użycie najlepszych lakierów i olejów… Ważna jest też klasyfikacja – nasza klasyfikacja drewna jest bardzo rygorystyczna i wyjątkowo elegancka, dlatego nazywamy naszą selekcję „Premium”.

Luksusowe podłogi to też perfekcyjny design. Piękno połączone z funkcjonalnością. Istotne jest maksymalnie staranne zachowanie naturalnych walorów drewna, poprzez podkreślenie ich naturalnym barwami, przy tym zapewniając mu optymalną odporność na użytkownie, co jest niebywałą sztuką.

Dlatego stawiamy nie tylko na najlepszej jakości surowiec, ale też technologie wykończeń, które są trwałe, ale nie zaburzają naturalnego piękna drewna. Nawet wykończenia lakierowane w naszym wydaniu wyglądają wyjątkowo naturalnie.

Szeroka gama kolorystyczna – podkreślająca naturalność drewna

Rysunek drewna, słoje, sęki, nawet jego „niedoskonałości” sprawiają, że naturalna podłoga nabiera charakteru. Dlatego wybierając parkiet, warto zdecydować się na taki, którego kolor podkreśla autentyczność zastosowanego materiału. A wybór jest naprawdę spory! Wśród propozycji kolorów podłóg drewnianych znajdziesz oczywiście odcienie tak zbliżone do natury, jak to tylko możliwe, ale również rozbielone pastelowe barwy, jak i propozycje w nasyconych odcieniach kawy czy onyksu.

Bez problemu możesz wybrać pomiędzy jasną, prawie białą i niemal czarną podłogą – w zależności od projektu oraz specyfiki wnętrza. Warto zaznaczyć, że jeśli marzysz o podłodze w niebanalnym kolorze, najlepiej wybierać deski, które zostały zabarwione w profesjonalny sposób. Przykładowo w firmie Kaczkan, w celu nadania drewnu ciemnych, nasyconych barw, jak Onyx czy Coffee, stosuje się wędzenie oraz tremowanie. To pozwala osiągnąć spektakularne rezultaty i piękne odcienie.

Z kolei jasne podłogi Kaczkan, takie jak Alaska czy Alpina, zostały wykończone specjalnymi lakierami, które nadają im odpowiedni odcień. Przykładowo Alaska jest niemal biała, jednak dzięki starannie dobranym lakierom prezentuje się bardzo naturalnie – będzie idealnym dodatkiem do wnętrz urządzonych w stylach skandynawskim oraz Hamptons.

Starannie dobrany kolor podłogi potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza, optycznie je powiększyć, nadać całej aranżacji przytulności lub świeżości. Piękna podłoga to największa ozdoba pomieszczenia, dlatego warto w nią zainwestować! To baza, na której zbudujesz swoją wymarzoną aranżację.

Podłogi dostępne w różnych stylach, do aranżacji każdego typu wnętrza

Równie ważne jak kolor są klasa oraz styl drewna. Czym jest klasa? Aby jak najlepiej dopasować parkiet do charakteru wnętrza, stosuje się selekcję wizualną poszczególnych desek. W firmie Kaczkan eksperci wyróżniają pięć klas drewna – Prime, Unique, Country, Living.

Deski są starannie dobierane, tak by odpowiadały pożądanej specyfikacji. I tak na przykład niezwykle eleganckie i stonowane podłogi Prime są idealne do klasycznych, wyrafinowanych projektów. Z kolei wyraziste oraz silnie zróżnicowane parkiety Country świetnie wyglądają we wnętrzach rustykalnych czy loftowych.

Klasa Unique jest autentyczna w odbiorze, dzięki niewielkim sękom a przy tym spokojna, , a klasa Living dzięki pasemkom biela – intrygująca i niebanalna. Za charakter podłogi odpowiada też sposób jej wykończenia, który nadaje jej konkretną strukturę. W przypadku podłóg Kaczkan stosuje się trzy metody nadania deskom ostatecznego wyglądu oraz stylu. Są to fazowanie – pozwalające na wizualne oddzielenie od siebie desek, szczotkowanie, które wydobywa rysunek słojów, oraz, w przypadku podłóg rustykalnych, efekt piły – zostawiający na drewnie wyraźne, poprzecznie prążkowane ślady.

Poza tym nie można też zapomnieć o lakierowaniu i olejowaniu, które nadają podłodze ostateczny wygląd, charakter i – w przypadku niektórych propozycji Kaczkan – kolor.

Poznaj luksusowe podłogi drewniane od Kaczkan

Wśród propozycji Kaczkan znajdziesz podłogi drewniane do każdego wnętrza. Tworząc swoje projekty firma zadbała o to, żeby do Twojego domu trafił wyrób najwyższej jakości. Taki, na który nie tylko będziesz z przyjemnością patrzeć, ale również taki, który po prostu będzie przyjemny w codziennym użytkowaniu.

Dlatego właśnie w ofercie producenta znajdziesz bardzo szeroką gamę kolorów, starannie wyselekcjonowane klasy oraz różne rodzaje wykończeń – dzięki temu bez problemu dobierzesz parkiet dopasowany nie tylko do swojego projektu, lecz również potrzeb!