MIJO to zespół architektów-pasjonatów, którzy projektują budynki, wnętrza oraz meble, utrzymując ścisły związek z kontekstem i wymaganiami klienta. Ich realizacja – dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni 200 metrów kwadratowych na warszawskich Sadach Żoliborskich to nowoczesny projekt, w którym królują naturalne drewno, kamień, szkło oraz forniry.

Układ dopasowano do potrzeb klientów – na parterze mieszkania zaprojektowano część dzienną składającą się z przestronnego salonu z oranżerią, kuchni z jadalnią oraz eleganckiej łazienki. Piętro wypełniła część sypialniana składająca się z sypialni z garderobą i łazienką, gabinetu, dużej łazienki oraz pokoju dziecięcego.

Elementem łączącym różne funkcje mieszkania, jest umieszczony centralnie wielofunkcyjny trzon. Jego zewnętrzna struktura została podzielona na strefy, dostosowane do konkretnych części mieszkania. Od strony holu wejściowego, trzon zawiera siedzisko, od strony jadalni – półki, a od kuchni – lodówki, lodówki na wino, wbudowany ekspres oraz szafki do przechowywania. Wewnętrzne obszary trzonu obejmują przestrzenie gospodarcze i garderobę.

Pomimo położenia mieszkania na drugim piętrze, w salonie zdecydowano się na umieszczenie kominka. Ścianę kominkową obłożono kamieniem. Po przeciwnej stronie umieszczono ścianę szczytową budynku, biegnącą pod skosem. Skos ściany został wykorzystany do stworzenia oryginalnej zabudowy w formie „skrzeli”, poprzez dodanie fornirowanej półki na książki.

W wykończeniu wnętrz zastosowano głównie naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, szkło i forniry. Elementy wykończeniowe dostarczyli renomowani dostawcy, w tym i-mar Przedsiębiorstwo Kamieniarskie (ściany kamienne i blaty), Internity oraz Aquaform (oświetlenie), Cole_and Son (tapety), Noti, Euforma oraz hoom.co (meble).

Projekt wnętrz: Architektura Mijo / www.architekturamijo.pl
Zdjęcia: Kroniki.studio Hanna Połczyńska / https://www.kroniki.studio/

O pracowni Architekura MIJO:

Biuro pracowni znajduje się na malowniczej ulicy Starej, zlokalizowanej pomiędzy rynkiem Nowego Miasta a warszawskim Barbakanem. Zespół architektów MIJO to grupa pasjonatów, dążących do tworzenia budynków, wnętrz i mebli, które ściśle współgrają z kontekstem i spełniają oczekiwania klienta. Ich praca opiera się na dokładnej analizie, dbałości o szczegóły oraz szacunku dla otoczenia, z przyrodą jako przyjacielem i źródłem inspiracji.

MIJO działa w szerokim zakresie, obejmując projektowanie intrygujących budynków kubaturowych oraz kompleksowe projekty wnętrz „pod klucz”. Ich obszary zaangażowania obejmują różnorodne tematy, takie jak nadbudowy budynków, projekty biurowe, apartamenty prywatne, centra turystyczne, wnętrza hotelowe i pawilony.

Nieodłączną częścią atmosfery pracowni na ulicy Starej są także ich przyjaciele – psi towarzysze, Heca, Frajda i Melon. MIJO nie tylko projektuje z pasją, ale także tworzy harmonijne przestrzenie z poszanowaniem dla otaczającego środowiska, odzwierciedlając swoje zobowiązanie do estetyki, funkcjonalności i zrównoważonego podejścia do architektury.