Bateria kuchenna wyposażona w innowacyjny system filtrowania wody, zaprojektowana przez Paulinę Shacalis, zdobyła prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie German Design Awards 2024. Jury doceniło minimalistyczny charakter tego projektu, uznając go za przykład innowacyjnego podejścia marki oraz świadomego projektowania.

Nagrody German Design Awards to uznanie przyznawane przez German Design Council od 2012 roku. Ze względu na swoją globalną renomę, są one jednymi z najbardziej cenionych w dziedzinie designu i projektowania. German Design Awards nie tylko wyznaczają kluczowe trendy w projektowaniu, ale także wyróżniają wyjątkowe projekty w trzech kategoriach: „Doskonały Design Produktu”, „Doskonały Projekt Komunikacji” i „Doskonała Architektura”.

W tegorocznej edycji konkursu, w którym uczestniczyły projekty z 55 krajów, bateria OMNIRES SWITCH została uhonorowana tytułem „Winner” w kategorii „Doskonały Design Produktu”. Jury zwróciło szczególną uwagę na innowacyjne funkcje baterii, takie jak głowica ceramiczna redukująca zużycie wody oraz ryflowane detale umożliwiające intuicyjne przełączanie pomiędzy trybami dostarczania zwykłej i filtrowanej wody.

Nagroda German Design Award w kategorii projektowania produktu jest uznaniem dla wybitnych osiągnięć projektowych, potwierdzonym przez starannie dobranych ekspertów w wieloetapowym procesie oceny. W tym roku w skład jury wchodzili eksperci z różnych dziedzin, w tym Tomasz Rygalik ze Studio Rygalik oraz inni reprezentujący 12 narodowości.

German Design Council, działający od 1953 roku, pełni rolę wiodącego na świecie centrum komunikacji i edukacji w dziedzinie projektowania, budowania marek oraz innowacji. Przyjmując ponad 330 firm jako swoich członków, Rada wspiera globalną wymianę wiedzy, edukację i promocję talentów.

Uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone nagrody, odbędzie się 26 stycznia 2024 roku we Frankfurcie nad Menem.