Przestrzeń przed wejściem do naszego domu jest ważnym obszarem, który tworzy pierwsze wrażenie dla domowników i odwiedzających. Warto zadbać zatem o to by było stylowo, estetycznie a zarazem funkcjonalnie i praktycznie. Kluczową kwestią jest utrzymanie spójności stylistycznej i dostosowanie aranżacji do charakteru domu. Jeśli stworzysz przytulny i estetyczny ogród, na pewno wpłynie na wrażenia gości oraz codzienny komfort mieszkańców. Co można zrobić? Zapoznaj się z naszymi poradami!

  1. Roślinność wokół wejścia. Jeśli tylko masz możliwość stwórz alejkę kwiatową prowadzącą do twojego wejścia do domu. Możesz wybrać zarówno rośliny sezonowe, które dodają świeżości i zmieniają charakter w zależności od pory roku. Jeśli nie jesteś fanem prac ogrodowych wybierz roślinność zimozieloną, która wystarczy tylko dwa razy do roku przycinać.
  2. Oświetlenie przy budynku. Oświetl drogę prowadzącą do Twojego domu. To niezmiernie praktyczne rozwiązanie, które zapewni komfort podczas wieczornych powrotów do domu. Przy projektowaniu oświetlenia drogi do domu, warto rozważyć energooszczędne i trwałe źródła światła, takie jak diody LED czy lampy solarne. Dodatkowo, istotne jest, aby równomiernie oświetlić całą ścieżkę, unikając ostrych cieni, co zwiększa widoczność i bezpieczeństwo.
  3. Wiszące Doniczki z Zielonymi Roślinami. Zamień przestrzeń nad wejściem w zielony ogród, zawieszając doniczki z roślinami przy pomocy ozdobnych haczyków lub stojaków . Doda to ruchu i dynamiki wejściu do domu. Rośliny urozmaicą wygląd wejścia tworząc efektowne kompozycje. Sprawdzą się zwłaszcza wtedy gdy na podłodze przed domem brakuje miejsca na duże donice czy kwietniki.
  4. Zadaszenie nad drzwi wejściowe. Nie tylko stanowi to dobry pomysł na dodanie charakteru budynkowi ale także ochroni Twoje drzwi zewnętrzne przez szkodliwym działaniem zmiennych warunków pogodowych. Daszek nad drzwiami zapewni osobom wchodzącym do Twojego domu komfort podczas oczekiwania na otwarcie drzwi gdy np. pada deszczu, śnieg czy pali letnie, gorące słońce. W takim zadaszeniu możesz zamontować także oświetlenie, które przyda się podczas poszukiwań kluczy przy wejściu do domu. Przede wszystkim dobrze sprawdzą się zadaszenia wykonane ze stali, którą można pomalować proszkowo na dowolny kolor a tym samym odpowiednio dobrać do stylu budynku. Stal to jeden z najtrwalszych materiałów co oznacza, że będzie odporny na zmienne warunki pogodowe. Jeśli szukasz odpowiedniego zadaszenia nad drzwi wejściowych sprawdź ofertę firmy g-products.pl.
  5. Elementy dekoracyjne. Rzeźby, obrazy, lustra czy inne elementy dekoracyjne mogą być umieszczane w okolicach wejścia, dodając indywidualny charakter przestrzeni. Jeśli jesteś zainteresowany i czujesz, że takie dekoracje są zgodne z Twoim gustem, może okazać się to strzałem w dziesiątkę.