Już niebawem Warszawa stanie się areną Święta Sztuk Pięknych. 3. edycja Artshow to wyjątkowe wydarzenie artystyczne skupiające się na prezentacji i łączeniu różnorodnych form sztuki – od malarstwa i rzeźby, poprzez film, aż po świat designu. Organizatorzy zapraszają na aukcje dzieł sztuki, zarówno tych autorstwa renomowanych twórców, jak i młodych talentów, ekspozycje oraz pokazy filmowe poświęcone sztuce. Współpracującym z wydarzeniem partnerem jest Centrum Designu Domoteka, które przedstawi najnowsze osiągnięcia w dziedzinie designu, oferując także dyskusje o współczesnych trendach w aranżacji przestrzeni.

Trzecia odsłona Artshow odbędzie się w dniach 2-3 marca w zabytkowej Kamienicy Karskich na ulicy Wiejskiej 19 w stolicy. To niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć prace ponad stu współczesnych twórców oraz czołowych polskich galerii. W tradycji Artshow leży osobista obecność artystów, którzy prezentują swoje dzieła – obrazy, grafiki, rzeźby i fotografie, z których większość będzie można kupić na miejscu.

Tegorocznej wystawie będzie towarzyszyć Artshow Film Festiwal, trwający od 2 do 5 marca w Kinotece, mieszczącej się w Pałacu Kultury i Nauki. Program festiwalu zapowiada projekcje wybitnych filmów o sztuce z ostatnich lat oraz prezentację prac studenckich z Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dla miłośników kina przewidziano również spotkanie z Agnieszką Grochowską, znaną aktorką i ambasadorką wydarzenia.

To unikalne połączenie klasycznych form sztuki z filmem i innymi współczesnymi formami ekspresji artystycznej stanowi esencję marcowej edycji Artshow, podkreślając jej innowacyjny charakter.

Marcowy Artshow nosi nazwę Święta Sztuk Pięknych. Chcemy pokazać, jak wiele twarzy ma sztuka i jak różnorodnych emocji może nam dostarczyć. Oprócz prawie 1000 obrazów, rzeźb i grafik nasi goście będą mogli oglądać także filmy, fotografie i dzieła sztuki cyfrowej” – zapowiada Ewa Mierzejewska, pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia.

Ponadto goście wydarzenia będą mogli zobaczyć:

  • 30 pokoi pełnych dzieł malarskich autorstwa artystów z całej Polski – od obrazów Edwarda Dwurnika po prace młodych artystów;
  • kilkadziesiąt rzeźb w Galerii Rzeźby i Form Przestrzennych;
  • kilkaset fotografii, rysunków, grafik, akwareli w Galerii Fotografii i Sztuki Na Papierze;
  • wystawa FRIENDS Fundacji Katarzyny Kozyry (prace fotograficzne wybitnych polskich artystek, m.in. Katarzyny Kozyry, Doroty Nieznalskiej, Natalii LL, Ewy Partum, Zofii Kulik);
  • wystawa specjalna Marka Okrassy, jednego z najbardziej cenionych na rynku sztuki współczesnych malarzy;
  • projekcje filmów o najciekawszych współczesnych artystach autorstwa Marcina Janosa z Fundacji Janos (Film & Gallery);
  • wystawa artystów sztuki cyfrowej z całego świata pt. „Motion 2.0”;
  • „Panta Rhei” wystawa fotografii drukowanych nowatorską techniką DeepPrint;
  • pokazy tworzenia na żywo (Live Art, w tym pokaz „MaloGranie” z udziałem Magdaleny „Maleny” Jankowskiej i Michała Sołtana, wokalisty znanego z „The Voice of Poland”);
  • panele dyskusyjne i wykłady eksperckie, m.in. wykład o inwestowaniu w sztukę znanego kolekcjonera i analityka rynku sztuki Andrzeja Haraburdy.

To już trzecia edycja Artshow i tym samym druga, której partnerem jest Domoteka. Cieszymy się, że jako centrum promujące najwyższej jakości design – klasyczny, ponadczasowy, czasem też awangardowy – ponownie uczestniczymy w tym swoistym święcie sztuki. Tym razem w naszej strefie Domoteka Meeting Point na trzecim piętrze przepięknej Kamienicy Karskich w Warszawie nie tylko porozmawiać można będzie o najnowszych wnętrzarskich trendach, ale też zapoznać się z kolekcją wyjątkowych modeli dostępnych w Domotece – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.

Szczegółowy program Artshow, lista artystów i galerii biorących udział w wydarzeniu (w tym studentów ASP prezentujących prace na wystawie w Kinotece) na stronie artshowevents.pl.

Repertuar Artshow Film Festival oraz bilety na seanse filmowe na stronie kinoteka.pl.

ARTSHOW – ŚWIĘTO SZTUK PIĘKNYCH

Miejsce: Kamienica Karskich, ul. Wiejska 19

Data: 2-3 marca 2024 r.

Godziny otwarcia: 10:00-20:00

Bilety dostępne w kasach w czasie wydarzenia oraz na stronie www.artshowevents.pl

ARTSHOW FILM FESTIVAL i Wystawa Młodej Sztuki (wydarzenie towarzyszące)

Miejsce: Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

Data: 2-5 marca 2024 r.

Repertuar i bilety na stronie kinoteka.pl