Zakup mieszkania pod wynajem to jedna z ciekawszych i bezpieczniejszych form inwestycji. Szczególnie, jeśli nasze dodatkowe „M” znajduje się w dużym mieście. Jednak lokalizacja to tylko połowa sukcesu. Duży wpływ na to, jak szybko inwestycja zacznie przynosić zyski, ma wygląd pomieszczeń. Dziś przedstawiamy mieszkanie inwestycyjne na warszawskim Ursynowie, za którego realizację odpowiada Joanna Lemka-Wójcik z pracowni jlw studio.

Projekt i realizacja

Mieszkanie, które wcześniej dwukrotnie zostało zalane, wymagało generalnego remontu. Pierwotnie 57-metrowe lokum składało się z dwóch pokoi i osobnej kuchni, lecz dzięki przemyślanemu projektowi przestrzeń została zmodernizowana i optymalnie zagospodarowana. Inwestorzy, młode małżeństwo – Ewelina i Krzysztof, zdecydowali się na integrację kuchni z salonem, co pozwoliło na dodanie trzeciego pokoju. Przesunięcie ścian działowych pozwoliło także na powiększenie obu sypialni kosztem przedpokoju, który w pierwotnym układzie był nieproporcjonalnie duży.

Efektywny wybór mebli i materiałów

Podczas aranżacji wnętrza szczególną uwagę skupiono na wyborze jakościowych materiałów wykończeniowych, które harmonizują z ekonomicznymi meblami. Aby zmaksymalizować funkcjonalność i estetykę, wszystkie wnęki na szafy zaprojektowano pod ikeowski system PAX, a kuchnię wyposażono w standardowe moduły o szerokości 60 cm, co umożliwiło uniknięcie niestandardowych rozwiązań jak blendy czy szafki narożne.

Inwestorom zależało na zastosowaniu jakościowych materiałów wykończeniowych w połączeniu z budżetowymi meblami, które tworząc spójną stylistycznie aranżację i funkcjonalną „bazę”, zostawią też przestrzeń na indywidualne doposażenie mieszkania przez przyszłego najemcę – opowiada Joanna Lemka-Wójcik.

Design i stylistyka

Całość aranżacji utrzymano w minimalistycznej, ale ciepłej kolorystyce biało-szaro-drewnianej, przełamanej błękitnymi płytkami w kuchni i łazience oraz miedzianymi akcentami, takimi jak tapicerka sofy czy elementy oświetleniowe. Na podłodze zastosowano odporne na wodę panele winylowe, zwiększając trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości.

Inwestycja Eweliny i Krzysztofa stanowi przykład, jak z wizją i odpowiednim planowaniem można przekształcić zaniedbane mieszkanie w atrakcyjne, nowoczesne lokum, idealne pod wynajem. Projekt nie tylko zwiększył funkcjonalność mieszkania, ale także otworzył przestrzeń dla indywidualnych aranżacji przyszłych najemców, co czyni go doskonałą inwestycją na przyszłość.

O pracowni:

jlw studio to pracownia Joanny Lemka-Wójcik. Architekt z wykształcenia i z zamiłowania, pasjonatka rynku nieruchomości, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Dyplom obroniła w 2018 roku z wynikiem celującym, a jej praca magisterska otrzymała nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju. Swoje doświadczenie zdobywała, pracując w warszawskich biurach projektowych, a także u deweloperów (Skanska Property Poland) i inwestorów instytucjonalnych (Uniwersytet Warszawski).

Wydobywanie potencjału z nieruchomości to moja misja i pasja. Potrafię dostrzec potencjał w każdym wnętrzu. Uwielbiam ultra funkcjonalne i ponadczasowe rozwiązania. Dobrze czuję się projektując w stylistyce skandynawskiej, modern vintage i stylu loftowym. Jednocześnie lubię kolor i nie boję się go używać – pisze projektantka na swojej stronie.

projekt: jlw studio

zdjęcia: Ula Mróz.