Od lat włoscy projektanci i producenci ustanawiają światowe trendy w branży wyposażenia wnętrz. Już od dziś, aż do 21 kwietnia, najnowsze osiągnięcia tej branży będzie można podziwiać na targach Salone del Mobile 2024 w Mediolanie. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście, alternatywą mogą być odwiedziny w Domotece, gdzie dostępne są produkty renomowanych włoskich marek.

Salone del Mobile, międzynarodowe święto designu, odbywa się w Mediolanie od 1961 roku i przyciąga rzesze entuzjastów designu. Ostatnia edycja targów zgromadziła ponad 300 tysięcy odwiedzających z całego świata oraz ofertę od ponad 2 tysięcy marek, co podkreśla wagę i prestiż tego wydarzenia.

Targi Salone del Mobile są niezwykle istotne dla branży projektowej ze względu na swoją renomę, której prestiż przyciąga najlepszych projektantów, producentów i klientów z całego świata. Aktualne trendy w światowym designie obejmują zrównoważony rozwój, minimalizm, integrację technologii, a także wzornictwo inspirowane naturą i tradycją lokalną. Europejski design nadal cieszy się światowym uznaniem ze względu na swoje mistrzostwo rzemieślnicze, innowacyjność i estetykę. Pomimo pewnych wyzwań, takich jak konkurencja z innych rynków, włoskie produkty wciąż utrzymują swoją pozycję jako ikony światowego designu – ocenia Łukasz Siwiec, ceniony stylista i architekt wnętrz współpracujący z Domoteką.

W Mediolanie trzeba być

Targi w Mediolanie od lat uważane są za najważniejszą imprezę adresowaną do profesjonalistów zajmujących się wyposażeniem wnętrz i designem. Prezentacje czołowych marek, gwiazdy światowego designu, nowe produkty i inspirujące trendy, wystawy i towarzyszące im wydarzenia kulturalne – żaden miłośnik designu nie może przegapić takiej okazji.

Targi w Mediolanie to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Dzięki nim możemy prześledzić kierunki rozwoju naszej branży, przyjrzeć się nowościom, poszukać inspiracji, wreszcie – porozmawiać z ludźmi, którzy kształtują współczesny design – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.

Polacy coraz częściej wybierają włoski design

Niezmiennie uwagę gości mediolańskich targów będzie przyciągał szczególnie włoski design, który od lat uznawany jest za nieprzebrane źródło wzorniczych inspiracji. Niestety, nie wszyscy mogą być w tym czasie w Mediolanie. Jednak nic straconego. W tej sytuacji warto odwiedzić Domotekę, w której znajduje się wiele salonów oferujących produkty włoskich producentów i projektantów.

Stół Scott Keramik, Catellan Italia

Domoteka oferuje szeroką gamę włoskich produktów od mebli przez oświetlenie aż po dodatki, które są doskonałym przykładem włoskiego rzemiosła i designu. W salonie Italmeble dostępne są produkty takich marek jak Cattelan Italia, Bonaldo czy Pedrali, które zachwycają swoją estetyką i jakością wykonania. Na przykład stół „Scott Keramik” z Cattelan Italia, z efektownym ceramicznym blatem, stanowi doskonałe połączenie funkcjonalności z unikalnym designem.

Krzesło Ghost, Fiam, Aksonometria

Nie tylko meble, ale również oświetlenie włoskich marek, dostępne w Domotece, stanowi kluczowy element aranżacji wnętrz. Lampy od Artemide, Flos czy Tato Illuminazione nie tylko oświetlają pomieszczenia, ale także stanowią ich wyjątkowy element dekoracyjny.

Lampa Criosfera, Artemide, Exclusive Lights

Zarówno uczestnicy targów Salone del Mobile 2024 w Mediolanie, jak i odwiedzający Domotekę, mają unikalną okazję do zapoznania się z najlepszym, co włoski design ma do zaoferowania. To doskonała okazja, by zainspirować się i przemyśleć własne przestrzenie życiowe, wprowadzając do nich nutę włoskiego stylu.

Wkrótce powstanie kolejny raport wzorniczy Domoteki

Podczas odbywającego się w Mediolanie święta designu rzecz jasna nie zabraknie przedstawicieli Domoteki. W trakcie trwania targów, zespół zbierze cenne materiały, które posłużą do stworzenia unikalnego raportu wzorniczego. Raport ten, opracowany we współpracy z ekspertami zarówno z kraju, jak i z zagranicy, będzie pełen nowoczesnych trendów i innowacyjnych rozwiązań, które można będzie zastosować we własnych aranżacjach wnętrz.

Dokumentacja ta, dostępna na stronie internetowej Domoteki, jak co roku stanie się nieocenionym źródłem wiedzy dla klientów oraz wszystkich miłośników designu, którzy chcą na bieżąco śledzić zmieniające się trendy w aranżacji przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych.