Kosmetyki, detergenty, ręczniki, akcesoria, a nawet małe sprzęty AGD, jak suszarka, czy maszynka do golenia. Wszystko to przechowujemy w łazience, często nie uświadamiając sobie, jak wiele rzeczy musimy schować na tak małej przestrzeni. Co więcej, każda z nich powinna mieć swoje określone miejsce, by w razie potrzeby zawsze była pod ręką, a jednocześnie nie zakłócała wystroju pomieszczenia. Jak to zrobić? Marka Geberit prezentuje sprytne rozwiązania do przechowywania nawet w najmniejszej łazience, dzięki którym przestrzeń zachowa swoje walory estetyczne, zapewniając komfort i wygodę na co dzień.
W strefie prysznica
Prysznic to idealne rozwiązanie zarówno do przestronnych salonów kąpielowych, jak i niedużych łazienek w bloku. W tych ostatnich z powodzeniem zastąpi wannę, dając przy tym możliwość maksymalnego wykorzystania niedużego metrażu. Jednak montaż kabiny prysznicowej nie rozwiązuje wszystkich problemów związanych z estetycznym i przede wszystkim funkcjonalnym zagospodarowaniem tej przestrzeni. Tu liczy się każdy szczegół oraz centymetr kwadratowy. Zwykła kabina może po prostu się nie sprawdzić. O wiele lepiej prezentować się będą kabiny bez brodzika, które dodatkowo można idealnie wkomponować w aranżację. Wygodne z nich korzystanie zapewnią zaś odpływy liniowe montowane w posadzce, jak Geberit CleanLine, czy też oszczędzające miejsce odpływy ścienne z efektowną lustrzaną przesłoną.
By osiągnąć jak najlepsze efekty wizualne i zachować czystość aranżacji przestrzeni kąpielowej nie powinny zakłócać mało estetyczne koszyki do przechowywania lub, co gorsza, odstawiane na podłogę kosmetyki. Doskonałym sposobem na przechowywanie w tej strefie będą innowacyjne rozwiązania prysznicowe Geberit ONE z niszą na schowek. Zintegrowany schowek nie tylko oszczędza miejsce, ale jest również zaprojektowany tak, aby zapobiegać gromadzeniu się wody i osadów brudu. Dostępny jest w dwóch wersjach z płytami nośnymi oraz z opcjonalnymi lustrzanymi przesuwanymi drzwiami, dzięki czemu wpisze się w każdą koncepcją aranżacyjną.
Wokół umywalki
Przechowywanie w łazience to jednak przede wszystkim odpowiednio dobrane meble łazienkowe. I choć ich wygląd jest bardzo istotny dla całej aranżacji, dobrze wybrana szafka z umywalką ma zapewnić komfort i wygodę podczas codziennych czynności. Dlatego za efektownymi frontami mebli łazienkowych powinno kryć się szereg praktycznych funkcji, tak jak ma to miejsce w przypadku serii Geberit ONE. Już sam kształt i montaż umywalek z tej kolekcji pozwala optymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń. Umywalka nablatowa Geberit ONE o zaokrąglonym kształcie oraz z odpływem do montażu w ścianie, a nie na zewnątrz to rozwiązanie, które zapewnia więcej miejsca na przechowywanie wewnątrz szafki pod umywalkę. Ta ostatnia wyposażona jest w wysokiej jakości, lekkie szuflady bez faz i nieporęcznych wsporników, które maksymalizują dostępną przestrzeń do przechowywania. Co więcej, wnęki na syfon umywalkowy nie są już potrzebne. Środek szuflady jest zatem głębszy.
Aranżację takiej strefy umywalki dopełni szafka z lustrem Geberit ONE, która jest dostępna w pięciu różnych rozmiarach. Oferuje ona sporo miejsce do przechowywania, ale i posiada inne praktyczne funkcje, takie jak gniazdka elektryczne, złącze USB i lustro powiększające wewnątrz szafki.
Meble łazienkowe
Równie funkcjonalne rozwiązania do przechowywania w łazience zapewnia znana i lubiana seria Geberit Acanto. Łączy ona wyraźne wzornictwo z organicznymi kształtami i inteligentnymi rozwiązaniami w zakresie detali, spełniającym różnorodne wymagania. Modułowy charakter serii pozwala na dopasowanie mebli łazienkowych do stylu pomieszczenia oraz indywidualnych potrzeb jego użytkowników. Smukłe meble zapewniają dużo miejsca do przechowywania nawet w małych łazienkach, a ich harmonijna koncepcja pozwala na dużą dozę twórczej swobody przy organizacji wewnętrznej. Dzięki zaś dostępnej w kolekcji płycie magnetycznej można umieścić pudełka do przechowywania dokładnie tam, gdzie potrzebne są kosmetyki, a w razie potrzeby od ręki zmienić ich położenie.
Przechowywanie w strefie WC
Także ścianę z zabudową stelażu WC śmiało możemy wykorzystać jako miejsce do przechowywania. Tu sprawdzą się poprowadzone na całą wysokość otwarte półki, jak i przysłonięte frontami szafki. Pierwsze pozwolą wyeksponować łazienkowe akcesoria, drugie zaś ukryć detergenty czy środki czystości. Warto także pomyśleć o sprytnych rozwiązaniach, które ułatwią i uprzyjemnią korzystanie z niej. Do nich należy Geberit DuoFresh – urządzenie do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Uruchamia się automatycznie, gdy tylko ktoś usiądzie na toalecie, a powietrze jest odciągane bezpośrednio z miski ustępowej, by po oczyszczeniu powrócić do pomieszczenia. Moduł nie tylko eliminuje nieprzyjemne zapachy, lecz oferuje także cały szereg inteligentnych funkcji. Na przykład, opcjonalny, wbudowany czujnik wykrywa, gdy ktoś zbliża się do toalety i automatycznie włącza urządzenie do odciągania zapachów. Ponadto w nocy automatycznie włącza się orientacyjne światło LED, aby oświetlić drogę do łazienki. To z pewnością wartości dodane komfortowo urządzonej łazienki.
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).