Centrum Designu Domoteka serdecznie zaprasza na niezwykłe wydarzenie artystyczne!

9-10 grudnia w Kamienicy Karskich przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe święto sztuki – Artshow 2023. Po ogromnym sukcesie wiosennej edycji, Centrum Designu Domoteka ponownie staje się partnerem tego wydarzenia, prezentując najlepszy i ponadczasowy design ze zbiorów swoich najemców.

W ramach zimowej edycji Artshow, goście będą mieli okazję podziwiać i nabywać setki dzieł sztuki i obiektów kolekcjonerskich autorstwa wyselekcjonowanych artystów różnych pokoleń, reprezentujących różnorodne techniki. Wydarzenie to nie tylko wystawa, ale także platforma do spotkań z artystami, warsztatów oraz inspirujących rozmów.

Drugie Artshow 2023: 1000 dzieł sztuki w jeden weekend!

Zimowa edycja Artshow 2023 będzie doskonałą okazją do bliższego poznania wyjątkowych artystów oraz nabycia dzieła sztuki jako prezentu świątecznego. Uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę zetknąć się z młodą sztuką, debiutującą na tej scenie, oraz spotkać słynnych twórców, takich jak Rafał Olbiński, Marek Okrassa, Piotr Czajkowski, Joanna Sarapata czy Anna Zalewska.

Warto podkreślić, że Artshow to pierwsza w Polsce wystawa mobilna, co oznacza ciągłą wymianę prac artystycznych między twórcami. Hasło wydarzenia – „1000 dzieł sztuki w weekend” – jest symboliczne, gdyż trudno określić dokładną liczbę prac, jakie zostaną zaprezentowane w trakcie dwudniowego wydarzenia.

Goście Artshow mogą się także spodziewać spotkań z artystami, pokazów malowania i rzeźbienia na żywo, wykładów oraz praktycznych porad od ekspertów. W ramach towarzyszącej wystawy „Art & Design” zaprezentowane zostaną unikatowe prace kolekcjonerskie.

Edukacja i niespodzianki to kluczowe elementy Artshow. Cieszymy się z sukcesu pierwszej edycji latem, co skłoniło nas do zorganizowania kolejnego Artshow jeszcze przed świętami – mówi Ewa Mierzejewska, pomysłodawczyni i główna organizatorka wydarzenia.

Domoteka Design Meeting Point: szczypta elegancji i praktycznych porad

Jedną z atrakcji Artshow będzie Domoteka Design Meeting Point, specjalna przestrzeń Centrum Designu Domoteka. To miejsce dedykowane wzajemnym rozmowom i spotkaniom w otoczeniu ponadczasowego designu. Przestrzeń ta zostanie wypełniona wybranymi modelami mebli od prestiżowych marek oferowanych przez Domotekę. Ponadto, odbędą się tu konsultacje z doświadczonymi architektami wnętrz – Martą Iglewską i Radosławem Wójcikiem, założycielami pracowni Interiorsy.

Domoteka konsekwentnie wspiera inicjatywy stwarzające przestrzeń dialogu dla architektów, projektantów, artystów, a także miłośników sztuki i wzornictwa – dodaje Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.

Art & Gift: świąteczne prezenty z nutą sztuki

W ramach Artshow pojawi się również strefa artystycznych prezentów gwiazdkowych „Art & Gift”. Kolekcja unikatowych poduszek sygnowanych marką Vitkacy będzie miała swoją premierę, a każda z nich posiadać będzie certyfikat autentyczności, potwierdzony przez Tamara de Lempicka Estate i podpisany przez prawnuczkę Tamary – Marisę de Lempicką.

Dodatkowo, każdy uczestnik Artshow będzie mógł wziąć udział w prostym konkursie instagramowym z atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak voucher na 12-miesięczny wynajem najnowszego Lexusa LBX ufundowany przez Lexus Warszawa Wola, pełnowartościowe dzieła sztuki i designu kolekcjonerskiego.

Artshow 2023 obiecuje być niezapomnianym wydarzeniem, które połączy pasjonatów sztuki, artystów, projektantów i wszystkich, którzy kochają inspirujące spotkania oraz oryginalne dzieła sztuki i designu. Lista artystów, program wykładów i pokazów artystycznych oraz wszelkie szczegóły organizacyjne dostępne będą wkrótce na stronie artshowevents.pl.

Informacje Praktyczne:

  • Miejsce: Kamienica Karskich, ul. Wiejska 19, Warszawa
  • Termin: 9 i 10 grudnia 2023 r.
  • Godziny otwarcia: 10:00-20:00
  • Bilety dostępne na miejscu w dniu wydarzenia oraz online na stronie artshowevents.pl, w aplikacji Going, na stronach goingapp.pl i empikbilety.pl, a także w salonach Empik na terenie całego kraju.