Nowoczesne rolety w domu nie tylko podnoszą walory estetyczne budynku, ale również doskonale chronią jego wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem promieniami słońca. Co więcej, zdalne sterowanie roletami zewnętrznymi znacznie ułatwia ich codzienne użytkowanie. Tego typu system, poza komfortem i aspektem wizualnym, umożliwia także pełne kontrolowanie parametrów działania rolet, w tym m.in. stopnia nagrzewania się pomieszczeń czy też ilości dopływającego do nich światła. Wszystko to dzięki dostosowaniu poziomu rozwinięcia zewnętrznych profili rolet.

Sterowanie roletami zewnętrznymi w inteligentnym domu

Rolety zewnętrzne domu zapewniają skuteczną ochronę przed wiatrem oraz warunkami pogodowymi, stanowią doskonałą barierę przed hałasem, zwiększają efektywność energetyczną budynku, a także zabezpieczają dom przed zewnętrznymi intruzami. Ponadto dobrze dopasowane rolety poprawiają aspekt wizualny zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych obiektów, dodając im stylowego i ponadczasowego wykończenia.

Rolety zewnętrzne wchodzące w skład inteligentnego domu to elementy zyskujące coraz większą popularność w naszym kraju. Zdalne sterowanie roletami zewnętrznymi pozwala na zarządzanie nimi nie tylko z domu, ale również z każdego miejsca na świecie, gdzie możliwy jest dostęp do Internetu. Za pomocą aplikacji sterowanie roletami jest bezpieczne i przyjazne dla użytkownika, a rolę pilota przejmuje smartfon, tablet, czy laptop, https://fhome.pl/funkcjonalnosci/sterowanie-oslonami-okiennymi/. Sterowanie mobilne roletami zewnętrznymi pozwala na monitorowanie ich pracy w czasie rzeczywistym.

Zewnętrzne rolety w Smart Home mogą podnosić się i opuszczać w ustalonych przez domowników godzinach, co zapewnia m.in. skuteczną ochronę przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń w najgorętsze godziny letnich dni, zapobiega przedwczesnej pobudce dzieci, ale również ułatwia wstawanie wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Sterowanie roletami z telefonu to także możliwość wyboru odpowiedniego scenariusza ich działania, np. scena zaprogramowana na wyjście – zamknie wszystkie rolety w domu, aktywuje system alarmowy, odłączy zasilanie gniazdek elektrycznych czy też zamknie bramę garażową lub/i wjazdową.

Skuteczne zabezpieczenie przed utratą lub nadmiarem ciepła w domu

Współczesne budownictwo to przede wszystkim budownictwo energooszczędne. Szybko rosnące ceny energii, a także zwiększająca się świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawiają, że inwestorzy coraz chętniej stawiają na rozwiązania, które zatrzymują ciepło w pomieszczeniu, poprawiając tym samym efektywność energetyczną całego budynku. Jednym z takich rozwiązań jest automatyczne sterowanie roletami zewnętrznymi domu.

Przestrzeń znajdująca się pomiędzy oknem a roletą, to tzw. „poduszka powietrzna”, która działa jak dodatkowa warstwa izolacyjna, chroniąca budynek przed utratą ciepła zimą. Pozwala to obniżyć zużycie energii nawet do 30%. Należy pamiętać, że szyby okienne charakteryzują się wysokim współczynnikiem przepuszczalności energii słonecznej, co może prowadzić do nadmiernego nasłonecznienia wnętrz domu w okresie letnim. Sterowanie roletami zewnętrznymi skutecznie zapobiega takiemu zjawisku, sprawiając że pomieszczenia użytkowe pozostają przyjemnie chłodne nawet w najgorętsze dni lata. Wdrażając taki system można w szybki i łatwy sposób obniżyć temperaturę wnętrza nawet o 10°C.

Efektywna ochrona przed hałasem

Nie można zapomnieć o innej kluczowej zalecie, jaką oferuje zdalne sterowanie roletami. Dzięki temu rozwiązaniu można również skutecznie chronić przestrzeń domową przed hałasem, odgradzając ją od wszelkich uciążliwych dźwięków dochodzących z zewnątrz. Doskonale sprawdzi się ono w budynkach znajdujących się blisko ruchliwych ulic, centrum miasta czy w pobliżu trakcji tramwajowych czy kolejowych. Automatyczne sterowanie roletami zewnętrznymi pozwala obniżyć hałas nawet o 7-14 decybeli!