Kino Architektek to nowy, autorski projekt warszawskiej agencji OKK! PR. Wyjątkowa inicjatywa łączy entuzjastów pięknych wnętrz i dobrego kina. W lipcu odbyło się pierwsze spotkanie, podczas którego poza możliwością poznania świetnej europejskiej kinematografii, tworzono wartościowe relacje i dialog pomiędzy różnymi historiami projektowymi. Gościem specjalnym Kina Architektek zawsze będzie inspirująca kobieta. Na premierowe spotkanie zaproszona została Małgorzata Szczepańska.

Kierując się doświadczeniem, które zdobyła podczas kilkunastoletniej współpracy z architektami, Olga Kisiel-Konopka postanowiła stworzyć wydarzenie dedykowane kobietom z branży. Dużą część agencji OKK! PR tworzą właśnie kobiety, dlatego firma wierzy w ich siłę twórczą i wyjątkowość budowanych przez nie relacji. Właścicielka agencji chcąc wyjść naprzeciw potrzebom, zdecydowała się na zorganizowanie przestrzeni do dialogu między architektkami, projektantkami wnętrz a markami, osadzonym w odpowiednim do tego miejscu.

KinoGram, znajdujący się w Fabryce Norblina, odznacza się wyjątkowym designem. Jest zaprojektowany tak, by każdy mógł doświadczać kultury w sposób, który jest dla niego najbardziej odpowiedni. Dlatego, poza samymi seansami, w kinie podziwiać można również liczne dzieła sztuki czy słuchać muzyki na żywo. Miejsce to stało się swoistym centrum kulturalnym, będącym przestrzenią inspirującą i tworzącą dialog między odbiorcami a twórcami.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się 20 lipca 2023 r., otwierała rozmowa z autorytetem w branży Małgorzatą Szczepańską – redaktor naczelną magazynu Elle Decoration. Jako osoba od lat związania z architekturą, designem i rynkiem mediów, dziennikarka podzieliła się swoimi doświadczeniami oraz opowiedziała o początkach kariery, pasjach, a także zdradziła uczestniczkom, co ceni w drugim człowieku i jaki jest jej sposób na sukces.

Po inspirującej rozmowie goście obejrzeli film „W trójkącie” w reżyserii Rubena Östlunda. To nagrodzona Złotą Palmą komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan płynący zawsze pod prąd – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów. Jednak wycieczka bardzo szybko zmienia kurs, gdy nagły sztorm demoluje jacht, a hierarchie społeczne burzą się w ułamku sekundy.

Pełen czarnego humoru i kontrowersyjnych nawiązań film stał się tematem dyskusji między architektkami, które po obejrzeniu seansu, chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami na temat produkcji. Kolejne spotkanie z cyklu Kino Architektek zaplanowano na 29.08, a gościem specjalnym będzie Anna Orska.

Partnerami wydarzenia byli: Carpets&More, EGOE, OMNIRES Kontakt Simon, Greston
Partnerzy wspomagający: Krayna, Lukullus

Po więcej informacji zapraszamy na: www.okkpr.pl