Czym by był ogródek bez kwiatów, ziół oraz krzewów? Na pewno byłby szary, bury oraz ponury. Wiosna powoduje u nas to, że nie tylko chcemy podziwiać kwiaty budzące się ze snu w parkach oraz na bulwarach, ale także w swoim ogrodzie. Sprawmy, aby było zielono. Gdy jesteśmy ekonomiczni, to zadbajmy o odpowiednie zioła w naszym ogrodzie. Będziemy mieć je zupełnie za darmo oraz z upraw ekologicznych. Nie musimy się obawiać, że rośliny były spryskane. Kolendra siewna to świetna dla nas propozycja.

Spore zastosowanie kolendry siewnej

Kolendra siewna jest znana każdemu z nas. Nie jest to specjalnie jakaś niespotykana czy też egzotyczna roślina. Jednak ma ona wiele zalet. Jedną z nich jest spore zastosowanie. Poza wykorzystaniem w kuchni możemy przy użyciu kolendry wykonać na przykład olejek z kolendry. Dzięki olejkowi z kolendry jesteśmy w stanie poprawić stan naszej skóry. Olejek z kolendry stosowany jest zewnętrznie. Wystarczy, że przyłożymy zamoczony wacik w olejku na zmiany skórne na trzydzieści minut – trzy razy dziennie.

Własny napar z kolendry siewnej

Poza wykorzystaniem w kuchni oraz stworzeniu olejku z kolendry możemy także pokusić się o napar. Dla kogo jest on polecany? Na pewno pomocny jest szczególnie przy ginekologicznych problemach jako płukanka przy łojotoku. Idealnie się sprawdzi do przemywania skóry gdy mamy problem z trądzikiem. Można także pić napar z kolendry siewnej gdy miewamy problemy z układem pokarmowym. Herbata z kolendry siewnej jest coraz bardziej popularna.

Mieszanka ziołowa

Wśród nas jest także wielu zwolenników mieszanek ziołowych. Mieszanki ziołowe mają to do siebie, że musimy się zorientować czy oby na pewno wszelkie zioła mogą być przez nas spożywane. Niekiedy leki przez nas zażywane mogą wejść w niebezpieczne interakcje z niektórymi ziołami. Zatem porozmawiajmy na ten temat ze swoim lekarzem. Jaką mieszankę można wykonać przy udziale między innymi kolendry? Poza kolendrą dodajemy także liście melisy, korzenie arcydzięgla oraz rumianek. Te wszystkie składniki zalewamy 0,75 litra białego gronowego wina. Na 14 dni należy taką mieszankę pozostawić w ciemnym miejscu oraz od czasu do czasu wstrząsnąć. Całość po tym okresie czasu odcedzamy oraz stosujemy łyżkę przed posiłkiem.

Jak widać na powyższym kolendra ma spore zastosowanie, a więc nie może jej zabraknąć w naszym ogrodzie. Nie jest trudna w uprawie, zatem może zaszczycić swoim udziałem nasz fantastyczny ogrodowy zielnik. Naprawdę warto.