W dzisiejszych czasach, gdy technologia idzie do przodu, coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w swoich domach i mieszkaniach rolet i żaluzji będących zautomatyzowanymi. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż tradycyjne żaluzje ręczne. Można nimi sterować za pomocą pilota lub specjalnej aplikacji na smartfona. Mając żaluzje elektryczne nie trzeba nawet wstawać z kanapy, aby otworzyć je lub zamknąć.

Żaluzje elektryczne i wygoda ich posiadania

Rolety i żaluzje elektryczne są także trwalsze i bezpieczniejsze w eksploatacji niż tradycyjne. Ze względu na automatyczny napęd, minimalizowane są szanse na uszkodzenia mechaniczne podczas otwierania i zamykania. Co więcej, żaluzje takie mogą być wyposażone w funkcję detekcji przeszkód, co oznacza, że w przypadku napotkania jakiegoś obiektu, rolety automatycznie się zatrzymają, co zwiększa poziom bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o ewentualne ich uszkodzenia.

Jak wspomniane było już wcześniej, najważniejszą jednak funkcją i oczywiście niesamowitym komfortem jest możliwość nie tylko bezprzewodowego ich otwierania, ale nawet ustawień zdalnych. Te tyczą się najczęściej godzin otwierania żaluzji, ale wiele systemów i modeli pozwala także na rozsuwanie ich lub zasuwanie w momencie wykrycia ustalonych poziomów na przykład natężenia promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia.

Żaluzje elektryczne i ich technologie

Różnego rodzaju elektryczne żaluzje zewnętrzne to możliwości dostosowane do różnych potrzeb. Najważniejszymi rozwiązaniami w nich zastosowanymi są możliwości, takie jak:

– montaż żaluzji na płaszczyznach zarówno poziomych, jak i pionowych. Montaż poziomy idealnie sprawdza się na obszarach, takich jak dachy ogrodów zimowych, czyli zadaszenia tarasowe wykonane ze szkła, które potrafią mocno nagrzać pomieszczenie w upalne dni. Z kolei tradycyjny montaż pionowy może dotyczyć zarówno okien, jak i ogromnych przeszklonych powierzchni domu.

– zasilanie żaluzji elektrycznych. Wiele z modeli nie korzysta wyłącznie z sieci. Na rynku znajdują się takie, które czerpią zasilanie także z akumulatorów słonecznych, stąd nie trzeba się bać o blokadę systemu przy braku prądu.

– montaż bezinwazyjny. Rolety i żaluzje elektryczne nie muszą być montowane, ingerując w fasadę. Nowoczesne montaże bezinwazyjne dają pewność ich działania bez uszkadzania tynku.

– standardowe bezpieczeństwo osłon zewnętrznych. Żaluzje elektryczne mogą być osłonami przeciwwłamaniowymi lub termoizolacyjnymi tak jak każde inne rolety zewnętrzne.