Milin amerykański bardzo często jest nazywany trąbkowym pnączem. Jest to pnącze bardzo silnie rosnące. Łatwo jest się domyśleć, że roślina ta pochodzi wprost ze Stanów Zjednoczonych. Później zaczęli ją uprawiać na całym świecie w swoich ogrodach.

Nieco więcej informacji o tej roślinie

Milin amerykański jest rośliną, która wytwarza pędy mające długość dziesięciu centymetrów. Są one bardzo grube oraz się mało wiją. Rocznie przyrastają na dwa bądź cztery metry. Czepiają się podpór przy pomocy swoim drobnych oraz bardzo licznych korzonków. Jego liście są ciemnozielone oraz pierzastozłożone. Mają jakieś trzydzieści centymetrów.

Kwiaty są niesamowicie charakterystyczne. Przypominają bowiem trąbki, które rozwijają się bezpośrednio na końcach pędów. Kwiaty pojawiają się w okolicach lipca aż do września. Milin zakwita po dosłownie kilku sezonach po samym posadzeniu.

Owoce milinu to bardzo duże torebki, które przypominają strąki boby. Są one na początku zielone, a później brązowieją. W ostatnim kroku pękają poprzez uwolnienie nasion ze skrzydełkami błoniastymi.

Jak wyglądają wymagania oraz uprawa?

Roślina kwitnie najpiękniej w pełnym słońcu. Milin amerykański na pewno preferuje próchnicze oraz żyzne podłoże, które ma domieszkę gliny. Bardzo źle znosi suszę. Aby znacznie piękniej kwitły, to konieczne jest jej systematyczne podlewanie. Nie możemy zapominać o samym ściółkowaniu.

Krzew możemy sadzić na jesieni. W zasadzie to aż do pierwszym mrozów. Samą wegetację milin amerykański zaczyna dosyć późnią wiosną, a z kolei do połowy mają zaczyna się bujny wzrost. Milin amerykański powinniśmy dosyć mocno przycinać wczesną wiosną bądź też na jesień. Miliny amerykańskie są roślinami bardzo żywotnymi. Wytrzymują bardzo silne mrozy czy też bardzo mocne cięcie. Wytwarzają bardzo mocne korzeniowe odrosty, a gdy wysieją się mogą się stać naprawdę chwastem niechcianym.

Zastosowanie

Jeśli chodzi o samo zastosowanie milinu amerykańskiego, to najczęściej sadzimy go przy bardzo mocnych podporach. Wykorzystywane są najczęściej słupy, mury czy też płoty. Co więcej także dobrze sobie radzi w miejskich warunkach. Wykorzystajmy tę roślinę w swoich ogrodach, a na pewno będziemy nim zachwyceni. Zaprojektujmy sobie cały nasz ogród i wszystko rozplanujmy. Na pewno nie powinno zabraknąć go w naszym ogrodzie, a będzie przepięknie. Milin amerykański możemy kupić w sklepach ogrodniczych oraz także w kwiaciarniach. Najlepiej jednak pokusić się o zakupy w hurtowniach ogrodniczych. W nich jest najtaniej, a rośliny są w najlepszej kondycji.