Wybierając pralkę do mieszkania, zależy nam, aby była funkcjonalna i dobrej jakości. Pralki niemieckiej marki Miele są wprawdzie najdroższe, jednak warte swojej ceny. Poznaj opinie na temat pralki Miele.

Historia marki Miele

Historia marki Miele sięga 1899 roku, a pierwszymi urządzeniami produkowanymi przez niemieckie przedsiębiorstwo były wirówki do mleka. Pierwsza pralka napędzana silnikiem elektrycznym pojawiła się w 1910 roku, a pierwszy silnik godny do pralki skonstruowano jeszcze przed wybuchem I wojny światowej. Kolejną rewolucją było wprowadzenie na rynek pralki z wbudowanym silnikiem elektrycznym, która stała się legendą firmy.

Firma Miele przez cały czas prężnie się rozwijała. Pierwsza pralka bębnowa o dużej pojemności, ogrzewana węglem i gazem została wyprodukowana już w 1925 roku — wykorzystywano ją w hotelach i szpitalach. Następnie pojawiły się odkurzacze w kształcie nowoczesnej torpedy (w niektórych domach można je spotkać do tej pory).

W latach 50. pojawiły się pierwsze pralki w kształcie prostokąta, a w latach 60. oferta Miele została poszerzona o zmywarki, już z możliwością zabudowy. Powstały również zmywarki z funkcją dezynfekcji i czyszczenia naczyń laboratoryjnych, dzięki czemu mogły być one wykorzystywane w przemyśle oraz służbie zdrowia. Rozpoczęto także produkcję kuchenek wolnostojących oraz modeli pod zabudowę, a także kuchenek mikrofalowych, pralek, suszarek oraz maszyn do prasowania.

Z biegiem lat pojawiało się coraz więcej urządzeń niezbędnych w gospodarstwie domowym, które na przestrzeni lat poddawano ulepszeniom technicznym oraz wizualnym. Sprzęty Miele są nowoczesne, innowacyjne, a doskonały design zapewnia im niesłabnącą popularność.

Motywem przewodnim marki Miele jest „Immer besser”, co oznacza „Zawsze lepiej”.

Dlaczego warto kupować sprzęty Miele?

Produkty Miele cenione są za innowacyjność. Jeśli w sklepie z urządzeniami AGD zapytamy o najdroższy produkt, sprzedawca na pewno wskaże Miele. Właściciele marki wierzą, że porządny produkt sprzeda się zawsze i za każdą cenę. Urządzenia Miele są niezawodne, energooszczędne i mają 20 lat gwarancji. Z tego też powodu marka ma wielu wiernych klientów, którzy polecają ją swoim znajomym.

Pralki Miele – opinie

Pralka Miele - Sprawdź ceny, modele, dane techniczne oraz ranking pralek
Pralki Miele opinie

Pralka Miele W 1714

Nie mamy dość kupowania !!! Wybraliśmy całą rodzinę i ostatecznie kupiliśmy miele w 1714!) Wspaniała maszyna, od razu ją zakochaliśmy i traktujemy jak członka naszej rodziny)) Myje wszystko, idealną czystość! Nie moczy się w wodzie! Pościel wydaje się nawet gładzić, chociaż nie ma takiej funkcji))) Nie ma słów, które mogłyby opisać, jak bardzo jesteśmy zadowoleni! Radzę !!!

Pralka Miele W 3575 WPS

Pomyśl dokładnie przed zakupem! Kupiliśmy W 3575 przed porodem, aby nie było obaw o mycie rzeczy dla dzieci. Myśleli, że maszyna uzasadni swoją reputację, ale jej tam nie było! Tak, przez dwa lata działało bez przerwy, ale nagle coś się stało i wszystkie światła zaczęły migać na panelu. To był początek bardzo fascynującej historii, która trwa do dziś. Jedna wizyta mistrza kosztuje 2,5 tys., Ale technologia jest premium! Podczas jednej wizyty mistrz nie był w stanie ustalić przyczyny awarii, widzicie, nie miał tablicy testowej dla mojego modelu, chociaż zadzwoniłem, kiedy zadzwoniłem. No dobrze, podczas drugiej wizyty technik przybył z niezbędnym sprzętem i znalazł problem – tablica poleciała. Ze mną znowu 2,5 tysiąca rubli!

Jeszcze więcej zabawy. Po złożeniu zamówienia do magazynu okazuje się, że niezbędna część zamienna jest dostępna tylko w Niemczech i będzie mnie kosztować 15 tys. + Dostawa 4 tys. Zapłać mi też, ponieważ gwarancja na główne komponenty od Mile nie obejmuje tej niefortunnej części! Niniejsza gwarancja zasadniczo dotyczy tylko zbiornika i łożyska ze stali nierdzewnej, więc wyciągnij wnioski. Ale przy zakupie taka gwarancja brzmi obiecująco! Razem: 62 tysiące pralek + 19 tysięcy części zamiennych + 5 tysięcy połączeń do serwisanta + kolejne 5 tysięcy połączeń i szczegóły instalacji = 91 tysięcy rubli za 2 lata pracy!

Trudno opisać słowami, jak bardzo jesteśmy zdenerwowani i rozczarowani! Podstawowa gwarancja wynosi tylko 1 rok, po upływie którego ty i twój niesprawny sprzęt nie są już przez nikogo potrzebne! Teraz myślimy, kup tę płytę lub sprzedaj nasze wspaniałe urządzenie i weź coś innego. Ucz się na błędach innych !!!

Pralka Miele W 161

Na początek powiem wam, z czym porównam moją Mile W 1614. Kiedyś mieliśmy Aristona Margaritę 2000 i to nam w zasadzie pasowało. Służyła 8 lat. W wyniku jednej nieudanej naprawy maszyna wypaliła maszynę, po czym zdecydowano się na zakup nowej pralki. Uważam niezawodność urządzeń gospodarstwa domowego za najważniejsze kryterium, ponieważ po złym doświadczeniu z nieprofesjonalnymi rzemieślnikami nie ma już ochoty wydawać na nie pieniędzy i nerwów.

Po świetnym sprawdzeniu różnych artykułów i recenzji w Internecie doszedłem do wniosku, że pralki Miele są dziś najbardziej niezawodne. To prawda, że ​​cena samochodów tej marki jest nieco powyżej naszego budżetu, ale postanowiono nie oszczędzać na własnym zdrowiu i kupić model Miele W1614, który, nawiasem mówiąc, jest najtańszy w ofercie.

Wrażenie pierwszego prania – elegancka maszyna! Ciche mycie, podczas prania nawet się nie porusza (Ariston cierpiał z powodu tego, że lubił skakać z siedzenia).Przejrzysty interfejs, elementy sterujące są bardzo wygodne, wiele dodatkowych funkcji, takich jak dodatkowe płukanie. Ogólnie rzecz biorąc, maszyna obniża niemiecką niezawodność.

Ale po chwili radość zastąpiła rozczarowanie. Pierwszym sygnałem było pojawienie się rzeczy po praniu w trybie „Wełna”: wzrosła liczba szpul, płótno wyglądało na pomarszczone, a było to tylko 400 obr / min podczas cyklu wirowania. Jeszcze bardziej denerwował mnie zapach potu pozostający na wełnie. Być może nie włożyłem wystarczającej ilości proszku, ale nigdy wcześniej tak się nie stało. Interesowało mnie, jak przebiega pranie w trybie „Wełna”. Tak więc: maszyna zbiera wodę, wykonuje jeden obrót, czeka, przewija jeszcze raz i spuszcza wodę. Płukanie odbywa się w ten sam sposób. To nie jest mycie, ale moczenie! Nic dziwnego, że zapach pozostał.

Przeciwnie, pościel bardziej niż zwykle zaczęła pachnieć jak proszek. Jednocześnie zawsze korzystam z funkcji „Więcej wody”, która uruchamia dodatkowe płukanie. Używam tego samego proszku, co poprzednio, więc wniosek jest taki, że nowa pralka płucze się gorzej niż stara. I to pomimo faktu, że sprzedawcy gwarantują doskonałe płukanie nawet bez użycia dodatkowego przycisku płukania. Cóż, możesz to przetrwać, wystarczy spłukać za każdym razem w ekspresowym praniu.

Ale potem pojawił się kolejny problem. Po delikatnym praniu szlafroka frotte i dzianinowej bluzki szlafrok stracił wszystkie małe żaby i przeszedł na bluzkę. Umyłem się z włączeniem funkcji „Więcej wody”, więc byłem bardzo zaskoczony. Szlafrok nie był nowy, ale przy ostatnim praniu w starym Ariston wszystko było w porządku. Następnym razem umyłem nowe ręczniki frotte i były w takim samym stanie jak szlafrok. Uznałem, że sprawa jest w bębnie – dotknąłem jej od wewnątrz i zauważyłem, że jest grubsza niż w mojej poprzedniej pralce. Czy to naprawdę tak jest? Tak, to nie jest bęben komórkowy, ale zwykły, ale nadal nie powinno się to zdarzyć.

Podsumowując wszystkie powyższe, możemy wyciągnąć następujący wniosek: tak, może maszyna jest niezawodna, ale jakość prania mi nie odpowiada. Nie tylko myje się gorzej niż jej poprzedniczka, ale także nosi ubrania. Nie polecam brać tego modelu. Nie mogę nic powiedzieć o modelach z bębnem o strukturze plastra miodu, ale jeśli prają wełniane ubrania w ten sam sposób, przygotuj się na to ręcznie.

Pralka Miele W 155 WPM

Szczęśliwy właściciel podkładki MIELE Novotronic W-155 z pionowym obciążeniem niemieckiego zespołu (dziś ten model został już wycofany). Samochód działał przez ponad 7 lat bez żadnych ekscesów.

Przed zakupem oceniali potencjalnych kandydatów przede wszystkim pod względem niezawodności i wymiarów. Maszyna powinna pracować cicho, bez wibracji i być ekonomiczna pod względem zużycia energii. Wybrany model ma wszystkie te cechy, nie znaleziono w nim wad. W momencie zakupu przekreślono funkcję opóźniania rozpoczęcia prania o 24 godziny i obecność dwupłatowego licznika elektrycznego. Działa tak cicho, że nie rozumiesz, czy są one włączone, czy nie. Wynika to z faktu, że podstawą nie jest marmur, ale żeliwna płyta. Najważniejsze jest przestrzeganie prostych instrukcji użytkowania, przestrzeganie zaleceń dotyczących twardości wody. Dodajemy Calgon.

Nawiasem mówiąc, istnieje tak wiele funkcji, że nawet po 7 latach nie wszyscy je posiadają. Zadowolony ze wzmocnionego węża doprowadzającego wodę. Wszystko odbywa się sumiennie, nie z gumy ani plastiku. Sama maszyna waży około 100 kg, ale producenci przewidzieli obecność mikro-podnośnika, który pozwala nawet dziewczynie przenieść urządzenie, ale nadal polecam powierzenie tej firmy mężczyźnie.Jest również łatwo połączony, jeśli masz przynajmniej wiedzę lub doświadczenie, możesz to zrobić bez problemów.

Pralka Miele WT 2789 i WP

Sam nigdy nie pomyślałby o zakupie pralki tej klasy. Otrzymałem go w prezencie i nadal jestem pod wrażeniem. Działa cicho, usuwa dane ostrożnie, jest nawet wskaźnik pobierania – nie musisz już myśleć o tym, ile możesz pobrać. To zdecydowanie warte swojej ceny. Teraz spróbuję zdobyć tylko taki wysokiej klasy sprzęt.